RWC: Rozhodnuto. V Christchurch se plánované zápasy neodehrají

16.3.2011 RWC 2011 Nový Zéland

RWC: Rozhodnuto. V Christchurch se plánované zápasy neodehrají

Sedm zápasů světového šampionátu ragbistů, které pořádá v září a říjnu Nový Zéland, se mělo odehrát ve městě Christchurch. Ničivé zemětřesení, které zde 22. února připravilo o život minimálně 166 lidí, však program šampionátu změnilo.

Organizátoři očekávaného ragbyového svátku, novozélandská vláda a Mezinárodní ragbyová federace (IRB) to oficiálně oznámili na středeční společné tiskové konferenci.

"Tváří v tvář skutečnosti, že případná rizika jsou nepřijatelná, rozhodli jsme se s upřímnou lítostí pro tento krok," uvedl novozélandský ministr zahraničních věcí Murray McCully. Silné zemětřesení výrazně zdevastovalo infrastrukturu města a ušetřen nezůstal ani stadion Lancaster Park, kde se mělo uskutečnit pět zápasů v základních skupinách a dva čtvrtfinálové duely. Obě čtvrtfinále byla přesunuta do Aucklandu.

O místě konání zbývajících duelů bude podle šéfa organizačního výboru Martina Sneddena rozhodnuto do konce března. "Máme rámcovou představu, že minimálně tři zápasy zůstanou na Jižním ostrově, patrně v Nelsonu, Dunedinu a Invercargillu," řekl Snedden.

Management Lancaster Parku sice deklaroval, že do 10. září, kdy se měl v Christchurch uskuteční první duel mezi Argentinou a Anglií, je dostatek času na opravu stadionu. Ovšem uvést do té doby do přijatelného stavu infrastrukturu města je nemožné. Především ubytovací kapacity jsou momentálně minimální.
 
"Společně s řadou odborníků jsme hledali možnosti, jak duely šampionátu v Christchurch udržet. Ale nakonec se ukázalo, že jiná možnost než je přeložit jinam neexistuje," uvedl šéf IRB Bernard Lapasset. 

"Bylo to těžké rozhodnutí, ale udělali jsme to nejlepší v zájmu turnaje a  Nového Zélandu." Podle šéfa organizačního výboru Martina Sneddena mohou fanoušci vstupenky na zápasy plánované do Christchurch vrátit nebo jim budou zajištěny vstupenky do nového dějiště duelu.

 

 

zdroj sport.idnes.cz

Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2011 Nový Zéland > RWC: Rozhodnuto. V Christchurch se plánované zápasy neodehrají

právě se děje

soutěže

 načítám...