RWC Hong Kong 7´s

16.3.2005 Mistrovsví světa o sedmi hráčích

Poslední turnaj sedmiček vyhráli v LA All Black (scrum)Poslední turnaj sedmiček vyhráli v LA All Black (scrum)
Poslední turnaj sedmiček vyhráli v LA All Black (scrum)
Pomůže v Hong Kongu haka All Black k cekovému vítězství (scrum)Pomůže v Hong Kongu haka All Black k cekovému vítězství (scrum)
Pomůže v Hong Kongu haka All Black k cekovému vítězství (scrum)

O tomto víkendu proběhne ve vzdáleném Hong Kongu mistrovství světa o sedmi hráčích. naše reprezentace se bohužel do závěrečných bojů nedostala. Během tří dnů se odehraje neuvěřitelných 81 utkání.

Do závěrečných bojů se dostali i týmy naši soupeřů z patnáctkového ragby Portugalska, Gruzie a Ruska. Rusové berou tento turnaj velmi prestižně a vysílají tedy do Asie svoje nejlepší hráče, což oslabí jejich tým v sobotním utkání divize A s českou reprezentací .

Pořadatelé čeká náročný program,protože turnaje se zúčastní 24 zemí ze všech kontinentů světa. Celý turnaj zahájí v pátek ráno utkání Keňa – Uruguay. Za největší favority jsou považovány reprezentace Fiji, All Black a Anglie. Není však vyloučeno, že v Hong Kongu může dojít i velkému překvapení.

Portugalci jsou posledními vítězi evropského turnaje, jejich kvalita rok od roku stoupá. Na tomto turnaji se budou zajisté snažit postoupit minimálně do čtvrtfinále.

Šampionátu "sedmiček" věnuje vedení Světové ragbyové unie (IRB) maximální pozornost, protože právě přes ragby o sedmi hráčích se chce tento sport prosadit do olympijského programu´a již na olymnpiádě v čínském Pekingu v roce 2008 bude ragby jako ukázkový sport.
Rekordmanem na MS "7" je reprezentant Fidži, šestatřicetiletý Waisale Serevi, který bude v Hongkongu jediným hráčem, který startoval i na všech třech předchozích šampionátech. Na MS v roce 1997 zaznamenal 117 bodů a celekm jich na svém kmontě má již 252.
Na MS se ve čtyřech šestičlenných skupinách hraje systémem každý s každým na 2x7 minut. Do čtvrtfinále postoupí vždy dva týmy, od této fáze se hraje 2x10 minut. Při nerozhodném stavu rozhodnou o vítězi trestné kopy.

Los základních skupin:
Skupina A: Nový Zéland, Skotsko, Tonga, Irsko, Korea, USA.
Skupina B: Anglie, Samoa, Francie, Itálie, Gruzie, Tchaj-wan.
Skupina C: Fidži, Austrálie, Kanada, Portugalsko, Japonsko, Hongkong.
Skupina D: Argentina, JAR, Keňa, Tunisko, Rusko, Uruguay.

 

Marek Švíř a Jan Cícha

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > RWC Hong Kong 7´s

právě se děje

soutěže

 načítám...