RWC: Gruzie si připisuje historické vítězství, Portugalsko získalo bod

26.9.2007 RWC 15.-16. den

Gruizie - Namibie foto: scrum
Gruizie - Namibie foto: scrum
Samoa - USA  foto: scrum
Samoa - USA foto: scrum
Portugalsko - Rumunsko foto: scrum
Portugalsko - Rumunsko foto: scrum
Kanada - Japonsko foto: scrum

V úterý a ve středu 26. září se odehrála další čtyři utkání v základních skupinách právě probíhajícího RWC 2007. Kanada po skvělých výkonech nepotvrdila svou formu a remizovala s týmem Japonska, ve skupině C porázilo nám dobře známé Rumunsko pouze o čtyři body Portugalsko. Ve středečních utkáních pak ve skupině D historicky poprvé zvítězila Gruzie na světovém poháru, když jasně porazila Namibii a ve skupině A vyhrála Samoa nad letos dobře hrajícím týmem USA pouze o čtyři body.


Skupina A

  • Samoa - USA 25:21 (22:3)

USA
P: Ngwenya, Stanfill
KPP: Hercus
TK: Hercus 3
ŽK: Tasi Mounga

Samoa
P: Fa'atau, Tuilagi, Thompson
KPP: Crichton 2
TK: Crichton 2
ŽK: Silao Vaisola Sefo ('76)

Samoa letos své fanoušky zklamala a tak chtěla ve svém posledním utkání ukázat co možná nejlepší výkon. Neustálé tvrdé výpady do obrany USA přinášely postupně ovoce a skóre narůstalo až na 22:3. V posledních dvaceti minutách však hráči USA vyvinuli ohromný tlak a díky němu se dostali až na rozdíl čtyř bodů, síly na obrat jim však už nestačili

USA
15 Chris Wyles, 14 Salesi Sika, 13 Phillip Eloff, 12 Vahafolau Esikia, 11 Takudzwa Ngwenya, 10 Mike Hercus (captain), 9 Chad Erskine, 8 Tasi Mounga, 7 Todd Clever, 6 Louis Stanfill, 5 Hayden Mexted, 4 Alec Parker, 3 Chris Osentowski, 2 Owen Lentz, 1 Mike MacDonald.
lavička: 16 Blake Burdette, 17 Matekitonga Moeakiola, 18 Mark Aylor, 19 Henry Bloomfield, 20 Mike Petri, 21 Valenese Malifa, 22 Albert Tuipulotu.

Samoa
15 Loki Crichton, 14 Lome Fa'atau, 13 Seilala Mapusua, 12 Elvis Seveali'i, 11 Alesana Tuilagi, 10 Eliota Fuimaono-Sapolu, 9 Junior Polu, 8 Alfie Vaeluaga, 7 Justin Purdie, 6 Semo Sititi (captain), 5 Kane Thompson, 4 Leo Lafaiali'i, 3 Census Johnston, 2 Mahonri Schwalger, 1 Kas Lealamanua.
lavička: 16 Silao Vaisola Sefo, 17 Naama Leleimalefaga, 18 Joe Tekori, 19 Ulia Ulia, 20 Steve So'oialo, 21 David Lemi, 22 Lolo Lui.

Tabulka Skupiny A

p tým z v r p s+ s- body +/- 4P -7
1 Jižní Afrika
3
3
0
0
125
32
14
+93
2
0
2 Tonga32
0
1
69
60
9
+90
0
3 Anglie3
2
0
1
72
689
+4
10
4 Samoa41
0
369
1435
-74
1
0
5 USA3
0
0
3
46
780
-32
00

Program Skupiny A

datum - výkop tým 1 tým 2 výsledek město
08/09 Anglie USA 28:10 (21:3) Lens
09/09 Jižní Afrika
Samoa 59:7 (21:7)
Paris
12/09 USA Tonga 15:25 (3:13)
Montpellier
14/09 Anglie Jižní Afrika 0:36 (20:0) Saint-Denis
16/09 Samoa Tonga 15:19 (6:12)
Montpellier
22/09 Jižní Afrika Tonga 30:25 (7:3) Lens
22/09 Anglie Samoa 44:22 (23:12) Nantes
26/09 Samoa USA 25:21 (22:3) St-Etienne
28/09 - 21:00 AnglieTonga Paris
30/09 - 20:00 Jižní AfrikaUSA Montpellier

 


Skupina B

  • Kanada - Japonsko 12:12 (0:5)

Kanada
P:
Riordan, Van der Merwe
KPP: Pritchard
ŽK: Riordan ('37)

Japonsko
P:
Endo, Taira

Japonsko vedlo až do 58. minuty 0:5, poté se zničehonic probudila Kanada a během sedmi minut utkání dvěmi pětkami otočila. Japonsko však nechtělo dá svou kůži zadarmo a vyvinulo v závěru tlak ze kterého se mu podařilo alespoň vyrovnat.

Kanada
15 Mike Pyke, 14 Dth van der Merwe, 13 Craig Culpan, 12 Dave Spicer, 11 James Pritchard, 10 Ryan Smith, 9 Morgan Williams (c), 8 Aaron Carpenter, 7 Adam Kleeberger, 6 Colin Yukes, 5 Mike James, 4 Mike Burak, 3 Jon Thiel, 2 Pat Riordan, 1 Rod Snow
lavička: 16 Mike Pletch, 17 Dan Pletch, 18 Scott Franklin, 19 Josh Jackson, 20 Mike Webb, 21 Ed Fairhurst, 22 Justin Mensah-Coker

Japonsko
15 Go Aruga, 14 Kosuke Endo, 13 Yuta Imamura, 12 Shotaro Onishi, 11 Christian Loamanu, 10 Bryce Robins, 9 Tomoki Yoshida, 8 Takuro Miuchi (c), 7 Philip O'Reilly, 6 Hare Makiri, 5 Luke Thompson, 4 Hitoshi Ono, 3 Tomokazu Soma, 2 Yuji Matsubara, 1 Tatsukichi Nishiura
lavička: 16 Taku Inokuchi, 17 Ryo Yamamura, 18 Luatangi Samurai Vatuvei, 19 Hajime Kiso, 20 Chulwon Kim, 21 Koji Taira, 22 Hirotoki Onozawa.

Tabulka Skupiny B

p tým z v r p s+ s- body +/- 4P -7
1 Austrálie3
3
0
0
178
35
15
+1435
0
2 Wales3
2
0
1
134
67
10
+67
1
0
3 Fidži32
0
1
76
102
10
-26
2
0
4 Japonsko4
0
1
3
64
210
3
-146
10
5 Kanada3
0
1
2
45
93
2
-380
0

Program Skupiny B

datum - výkop tým 1 tým 2 výsledek město
08/09 Austrálie Japonsko 91:3 (21:3) Lyon
09/09 Wales Kanada 42:17 (9:12)
Nantes
12/09 Japonsko Fiji 31:35 (3:13)
Toulouse
15/09 Wales Austrálie 20:32 (3:25) Cardiff
16/09 Fidži Kanada 29:16 (15:3)
Cardiff
20/09 Wales Japonsko 72:18 (29:11)
Cardiff
23/09 Austrálie Fidži 55:12 (22:5)
Montpellier
25/09 Kanada Japonsko 12:12 (0:5)
Bordeaux
29/09 - 15:00 AustrálieKanada Bordeaux
29/09 - 17:00 WalesFidži Nantes

 


Skupina C

  • Rumunsko - Portugalsko 14:10 (0:7)

Portugalsko
P:
Ferreira
KPP: Pinto
TK: Malheiro

Rumunsko
P:
Tincu, Manta
KPP: Calafateanu, Dumbrava

Portugalsko odehrálo své poslední utkání na RWC 2007 s neuvěřitelným nasazením a Rumunsko se nestačilo divit. V 19. minutě položilo pětku a mělo utkání plně pod kontrolou. Rumunsko se snažilo hrát hodně rojem ale neuvěřitelná obrana Portugalska mu k tomu nedávala moc šancí.

Utkání se rozhodlo až v závěrečných dramatických dvaceti minutách, nejprve vyrovnal pětkou mlynář Rumunska Marius Tincu, poté opět vykřesl jiskřičku naděje kopáč Portugalska Goncalo Malheiro a jeho tým byl krůček od historického úspěchu. Rumunsko však dokázalo strhnout výsledek na svou stanu, sedm minut před koncem položil rozhodující třetí pětku Dubů rváček Florin Corodeanu a překvapení se nekonalo.

Portugalsko
15 Pedro Leal, 14 António Aguilar, 13 Federico Sousa, 12 Diogo Mateus, 11 Miguel Portela, 10 Duarte Cardoso Pinto, 9 José Pinto, 8 Tiago Girăo, 7 Joăo Uva, 6 Diogo Coutinho, 5 Gonçalo Uva, 4 David Penalva, 3 Ruben Spachuck, 2 Joaquim Ferreira (c), 1 Rui Cordeiro.
lavička: 16 Joăo Correia, 17 Juan Manuel Muré, 18 Paulo Murinello, 19 Salvador Palha, 20 Luis Pissarra, 21 Gonçalo Malheiro, 22 Pedro Carvalho.

Rumunsko
15 Iulian Dumitras, 14 Catalin Nicolae, 13 Ionut Dimofte, 12 Romeo Gontineac, 11 Catalin Fercu, 10 Dan Dumbrava, 9 Valentin Calafeteanu, 8 Ovidiu Tonita (c), 7 Alexandru Manta, 6 Alexandru Tudori, 5 Cristian Petre, 4 Cosmin Ratiu, 3 Bogdan Balan, 2 Razvan Mavrodin, 1 Cezar Popescu.
lavička: 16 Marius Tincu, 17 Paulica Ion, 18 Sorin Socol, 19 Florin Corodeanu, 20 Lucian Sirbu, 21 Florin Vlaicu, 22 Gabriel Brezoianu.

Tabulka Skupiny C

p tým z v r p s+ s- body +/- 4P -7
1 Nový Zéland
3
3
0
0
22427
15+197
3
0
2 Skotsko33
0
0
98
50
10
+48
2
0
3 Itálie3
2
0
1
69
99
8
-30
00
4 Rumunsko31
0
2
32
76
1-440
1
5 Portugalsko40
0
4
38
2091
-1710
1

Program Skupiny C

datum - výkop tým 1
tým 2
výsledek město
08/09 Nový Zéland
Itálie 76:14 (43:7) Marseille
09/09 Skotsko Portugalsko 56:10 (28:10)
St-Etienne
12/09 Itálie Rumunsko 24:18 (8:0)
Marseille
15/09 Nový Zéland Portugalsko 108:13 (52:3)
Lyon
18/09 Skotsko Rumunsko 42:0 (21:0)
Edinburgh
19/09 Itálie Portugalsko 31:5 (16:5)
Paris
23/09 Skotsko Nový Zéland 0:40 (0:20)
Edinburgh
25/09 Rumunsko Portugalsko 14:10 (0:7) Toulouse
29/09 - 13:00 Nový ZélandRumunsko Toulouse
29/09 - 21:00 SkotskoItálie St-Etienne

 


Skupina D

  • Gruzie - Namibie 30:0 (13:0)

Gruzie
P:
Giorgadze, Machkhaneli, Kacharava
KPP: Kvirikashvili 3
TK: Kvirikashvili 3

Gruzie potvrdila předzápasová očekávání a podle předpokladů Namibii doslova smetla. Soupeř českého týmu z ME Divize A vzal utkání do rukou od úvodních minut a do poločasu si si vypracoval díky skvělé hře roje slibný náskok. Po změně stran se obraz hry nezměnil Gruzie přidala ještě dvě pětky a s přehledem vyhrála s nulou na svém kontě.

Gruzie
15 Malkhaz Urjukashvili, 14 Irakli Machkhaneli, 13 Davit Kacharava, 12 Irakli Giorgadze, 11 Giorgi Shkinin, 10 Merab Kvirikashvili, 9 Irakli Abuseridze (c), 8 Giorgi Chkhaidze, 7 Rati Urushadze, 6 Grigol Labadze, 5 Mamuka Gorgodze, 4 Levan Datunashvili, 3 David Zirakashvili, 2 Akvsenti Giorgadze, 1 Goderdzi Shvelidze.
lavička: 16 David Khinchagashvili, 17 Avtandil Kopaliani, 18 Victor Didebulidze, 19 Besso Udesiani, 20 Bidzina Samkharadze, 21 Revaz Gigauri, 22 Besiki Khamashuridze.

Namibie
15 Eugene Jantjies, 14 Ryan Witbooi, 13 Piet van Zyl, 12 Corne Powell, 11 Bradley Langenhoven, 10 Morne Schreuder, 9 Eugene Jantjies, 8 Tinus du Plessis, 7 Jacques Burger, 6 Jacques Nieuwenhuis, 5 Heino Senekal, 4 Wacca Kazombiaze, 3 Marius Visser, 2 Hugo Horn, 1 Kees Lensing (c).
lavička: 16 Johannes Meyer, 17 Johnny Redelinghuys, 18 Jane du Toit, 19 Nico Esterhuize, 20 Jurie van Tonder, 21 Melrick Africa, 22 Morne Schreuder.

Tabulka Skupiny D

p tým z v r p s+ s-body +/- 4P -7
1 Francie
3
2
0
1
124
3010
+94
2
0
2 Argentina
3
3
0
0
113
1814
+95
2
0
3 Irsko
3
2
0
1
49
529
-3
1
0
4
Gruzie
31
0
2
43474
-4
0
1
5
Namibie
4
0
0
4
302120
-182
0
0

Program skupiny D

datum - výkop tým 1 tým 2 výsledek město
07/09 Francie Argentina 12:17 (9:14) Saint-Denis
09/09 Irsko Namibie 32:17 (20:3) Bordeaux
11/09 Argentina Gruzie 33:3 (6:3)
Lyon
15/09 Irsko Gruzie 14:10 (7:3) Bordeaux
16/09 Francie Namibie 87:10 (40:3) Toulouse
21/09 Francie Irsko 25:3 (12:3)
Saint-Denis
22/09 Argentina Namibie 63:3 (25:3) Marseille
26/09 Gruzie Namibie 30:0 (13:0) Lens
30/09 - 15:00 FrancieGruzie Marseille
30/09 - 17:00 IrskoArgentina Paris

 

 

 

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > RWC: Gruzie si připisuje historické vítězství, Portugalsko získalo bod

právě se děje

soutěže

 



načítám...