RWC: Gruzie i Rumunsko vstoupily do turnaje ve velkém stylu

Bidzina Samkharadze (Gruzie) foto scrum.com
Fidži - Japonsko foto scrum.com
Itálie - Rumunsko foto scrum.com
Tonga - USA foto: scrum.com

V úterý a ve středu 11–12. září se odehrálo dalších pět utkání v základních skupinách Světového poháru 2007. Ve výborném světle se ukázali soupeři české reprezentace Gruzie a Rumunsko, kteří i přes prohry předvedli skvělý výkon. V dalších dvou utkáních dominovaly týmy z tichomořských ostrovů Tonga a Fidži.

TK: Hercus

Tonga nabuzena svým bojovým tancem nepustila americký tým v úvodu téměř k ničemu a hned ve druhé minutě položila první pětku utkání. Poté si ještě pojistila vedení přesnými trestnými kopy a držela si desetiboký náskok až do 50. minuty, kdy se probudil soupeř.

Tým USA si po skvělém utkání proti Anglii hodně věřil, ale utekl mu začátek. Bodově se sice dokázal dotáhnout 67. minutě na 15:18, ale na obrat už nestačily. Tonga si v závěru ještě pojistila pětkou, kterou položil střídající Viliami Vaki

Tonga
15 Vungakoto Lilo, 14 Tevita Tu'ifua, 13 Sukanaivalu Hufanga, 12 Epeli Taione, 11 Joseph Vaka, 10 Pierre Hola, 9 Soane Havea, 8 Finau Maka, 7 Nili Latu (c), 6 Hale T-Pole, 5 Paino Hehea, 4 Lisiate Fa'aoso, 3 Kisi Pulu, 2 Aleki Lutui, 1 Soane Tonga'uiha.
lavička: 16 Ephraim Taukafa, 17 Toma Toke, 18 Viliami Vaki, 19 Lotu Filipine, 20 Sione Tu'ipulotu, 21 Isileli Tupou, 22 Aisea Havili.

USA: 15 Chris Wyles, 14 Salesi Sika, 13 Paul Emerick, 12 Vahafolau Esikia, 11 Takudzwa Ngwenya, 10 Mike Hercus (c), 9 Chad Erskine, 8 Henry Bloomfield, 7 Todd Clever, 6 Louis Stanfill, 5 Mike Mangan, 4 Alec Parker, 3 Chris Osentowski, 2 Owen Lentz, 1 Mike MacDonald.
lavička: 16 Blake Burdette, 17 Matekitonga Moeakiola, 18 Hayden Mexted, 19 Inaki Basauri, 20 Mike Petri, 21 Valenese Malifa, 22 Albert Tuipulotu.

TK: Little

Divácky skvělé utkání se odehrálo v Toulouse kde se v utkání bohatém na body střetli dva soupeři odlišných stylů. Sedmičkově ladění hráči Fidži se začali prosazovat až po změně stran, kdy po hezkých akcích získali náskok, který drželi až do konce utkání.

Japonsko hrálo o poznání lépe než proti Austrálii, zlepšili se v obraně a hráli překvapivě lépe rojem, ve kterém vynikal novozélanďan v barvách země vycházejícího slunce Luke Thonpson.

TK: Dimofte 2

Rumuni hráli ve svém úvodním utkání skvěle, sice v první půli obdrželi zbytečné body po hloupé chybě v obraně, ale po změně stran začali tahat za delší konec. Během čtyř minut položili dvě rychlé pětky a otočili vývoj utkání na 8:12.

Rumunsko vedlo až do 64. minuty kdy se podařilo Itálii položit její druhou pětku. Italové se sice dostávali do další slibných šanci, ale Rumuni skvěle bránili. Itálie má však ve svých řadách vynikajícího kopáče Remiro Peze, který svými třemi trestnými kopy pojistil důležité vítězství svého týmu, který pomýšlí na postup ze skupiny.

Itálie
15 David Bortolussi, 14 Kaine Robertson, 13 Gonzalo Canale, 12 Mirco Bergamasco, 11 Marko Stanojevic, 10 Ramiro Pez, 9 Paul Griffen, 8 Sergio Parisse, 7 Mauro Bergamasco, 6 Josh Sole, 5 Marco Bortolami, 4 Santiago Dellape', 3 Martin Castrogiovanni, 2 Carlo Festuccia, 1 Andrea lo Cicero.
lavička: 16 Leonardo Ghiraldini, 17 Matias Aguero, 18 Valerio Bernabo', 19 Manoa Vosawai, 20 Alessandro Troncon, 21 Ezio Galon, 22 Roland de Marigny.

Rumunsko: 15 Iulian Dumitras, 14 Catalin Fercu, 13 Csaba Gal, 12 Romeo Gontineac, 11 Gabriel Brezoianu, 10 Ionut Dimofte, 9 Lucian Sirbu, 8 Ovidiu Tonita, 7 Alexandru Manta, 6 Florin Corodeanu, 5 Cristian Petre, 4 Sorin Socol (c), 3 Bogdan Balan, 2 Marius Tincu, 1 Petrisor Toderasc.
Replacements: 16 Razvan Mavrodin, 17 Cezar Popescu, 18 Cosmin Ratiu, 19 Alexandru Tudori, 20 Valentin Calafeteanu, 21 Ionut Tofan, 22 Dan Vlad.

Kvirikashvili

Hráči Gruzie vlétli do utkání proti favorizované Argentině velmi neohroženě a hned z počátku začali ohrožovat její brankoviště. Pětku se jim však nedařilo položit. Argentina se dostala ke své hře a po přestávce, kdy po třech rychlých pětkách změnila vývoj utkání.

Gruzie ukázala v prvním utkání velmi tvrdou a přesnou hru v obraně, skvělou hru roje především v autech a následných akcích. V dalším utkání čeká našeho soupeře z ME Divize A silný tým Irska

Argentina
15 Ignacio Corleto, 14 Lucas Borges, 13 Gonzalo Tiesi, 12 Felipe Contepomi (c), 11 Federico Martín Aramburu, 10 Juan Martín Hernández, 9 Nicolás Fernández Miranda, 8 Juan Manuel Leguizamón, 7 Juan Fernández Lobbe, 6 Martín Durand, 5 Patricio Albacete, 4 Rimas Álvarez Kairelis, 3 Santiago González Bonorino, 2 Mario Ledesma, 1 Marcos Ayerza.
lavička: 16 Alberto Vernet Basualdo, 17 Omar Hasan, 18 Esteban Lozada, 19 Martín Schusterman, 20 Hernán Senillosa, 21 Federico Todeschini, 22 Federico Serra.

Gruzie: 15 Pavle Jimsheladze, 14 Irakli Machkhaneli, 13 Malkhaz Urjukashvili, 12 Irakli Giorgadze, 11 Besiki Khamashuridze, 10 Merab Kvirikashvili, 9 Irakli Abuseridze, 8 Besso Udesiani, 7 Grigol Labadze, 6 Giorgi Chkhaidze, 5 Mamuka Gorgodze, 4 Ilia Zedginidze (c), 3 David Zirakashvili, 2 Akvsenti Giorgadze, 1 David Khinchagashvili.
lavička: 16 Goderdzi Shvelidze, 17 Avtandil Kopaliani, 18 Victor Didebulidze, 19 Zviad Maisuradze, 20 Bidzina Samkharadze, 21 Revaz Gigauri, 22 Giorgi Shkinin.