RWC: Francie smetla vysoko Namibii, Tonga a Fidži si připisují druhé vítězství

16.9.2007 RWC 2007 - 8 den

Francie – Namibie 87:10 foto:scrum.com
Francie – Namibie 87:10 foto:scrum.com
Samoa – Tonga 15:19  foto:scrum.com
Samoa – Tonga 15:19 foto:scrum.com
Kanada - Fidži 16:29  foto:scrum.com
Kanada - Fidži 16:29 foto:scrum.com

Neděle 16. září přinesla další dvě utkání v základních skupinách světového poháru 2007 ve Francii. V zajímavém souboji tichomořských zemí porazila Tonga o čtyři body tým Samoy, Kanada ve skupině B nestačila překvapivě na aktivně hrající Fidži. V poslední večerním utkání porazila Francie vysokým rozdílem Namibii.


Skupina A

  • Samoa – Tonga 15:19 (12:6)

Samoa:
TK: Williams 5

Tonga:
P: Taione
KPP: Hola
TK: Hola 4

ŽK: Epeli Taione ('28), Toma Toke ('75)
ČK: Hale T Pole ('72)

Fanoušci mohli letos poprvé vidět dva předzápasové bojové tance najednou.O skóre se až do 60. minuty přetahovali pouze kopáči obou týmů. Jedinou pětku utkání která prakticky rozhodla utkání dal útočník Taione Epi. Tonga uhájila velmi cenné vítězství i v dramatické závěru kdy dohrávala díky kartám ve třinácti.

Samoa
15 Gavin Williams, 14 Sailosi Tagicakibau, 13 Elvis Seveali'i, 12 Seilala Mapusua, 11 Alesana Tuilagi, 10 Loki Crichton, 9 Steve So'oialo, 8 Semo Sititi (captain), 7 Ulia Ulia, 6 Daniel Leo, 5 Kane Thompson, 4 Joe Tekori, 3 Census Johnston, 2 Mahonri Schwalger, 1 Justin Va'a.
lavička: 16 Tanielu Fuga, 17 Muliufi Salanoa, 18 Leo Lafaiali'i, 19 Justin Purdie, 20 Junior Polu, 21 Lolo Lui, 22 David Lemi.

Tonga
15 Vungakoto Lilo, 14 Tevita Tu'ifua, 13 Sukanaivalu Hufanga, 12 Epeli Taione, 11 Joseph Vaka, 10 Pierre Hola, 9 Enele Taufa, 8 Finau Maka, 7 Nili Latu (c), 6 Hale T Pole, 5 Paino Hehea, 4 Inoke Afeaki, 3 Kisi Pulu, 2 Ephraim Taukafa, 1 Soane Tonga'uiha.
lavička: 16 Aleki Lutui, 17 Toma Toke, 18 Viliami Vaki, 19 'Emosi Kauhenga, 20 Sione Tu'ipulotu, 21 Isileli Tupou, 22 Hudson Tonga'uiha.

Tabulka Skupiny A

p tým z v r p s+ s- body +/- 4P -7
1 Jižní Afrika
2
2
0
0
95
7
9
+88
1
0
2 Tonga22
0
0
44
30
8
+140
0
3 Anglie2
1
0
1
28
464
-18
0
0
4 USA2
0
0
2
25
530
-28
00
5 Samoa20
0
222
780
-56
0
0

 

Program Skupiny A

datum - výkop tým 1 tým 2 výsledek město
08/09 Anglie USA 28:10 (21:3) Lens
09/09 Jižní Afrika
Samoa 59:7 (21:7)
Paris
12/09 USA Tonga 15:25 (3:13)
Montpellier
14/09 Anglie Jižní Afrika 0:36 (20:0) Saint-Denis
16/09 Samoa Tonga 15:19 (6:12)
Montpellier
22/09 - 14:00 Jižní AfrikaTonga Lens
22/09 - 16:00 AnglieSamoa Nantes
26/09 - 20:00 SamoaUSA St-Etienne
28/09 - 21:00 AnglieTonga Paris
30/09 - 20:00 Jižní AfrikaUSA Montpellier

 


Skupina B

  • Kanada - Fidži 16:29 (6:15)

Kanada
P:
Smith
KPP: Pritchard
TK: Pritchard 3

Fidži
P:
Leawere, Ratuvou 2, Delasau
KPP: Little 3
TK: Little

Hráči z tichomoří měli utkání bodově pod kontrolou od samého začátku, a dařilo se jim lehce procházet obranou a lehce získali slibný náskok. Kanada nehrála špatně, ale nedařila se jí koncovka, porážka od Fidži se před šampionátem nečekala.

Kanada
15 Mike Pyke, 14 DTH van der Merwe, 13 Craig Culpan, 12 Dave Spicer, 11 James Pritchard, 10 Ryan Smith, 9 Morgan Williams (c), 8 Sean-Michael Stephen, 7 Dave Biddle, 6 Jamie Cudmore, 5 Mike James, 4 Mike Burak, 3 Jon Thiel, 2 Pat Riordan, 1 Rod Snow
lavička: 16 Aaron Carpenter, 17 Dan Pletch, 18 Mike Pletch, 19 Luke Tait, 20 Colin Yukes, 21 Ed Fairhurst, 22 Ander Monro

Fidži
15 Kameli Ratuvou, 14 Vilimoni Delasau, 13 Seru Rabeni, 12 Seremaia Bai, 11 Isoa Neivua, 10 Nicky Little, 9 Mosese Rauluni (c), 8 Sisa Koyamaibole, 7 Akapusi Qera, 6 Semisi Naevo, 5 Ifereimi Rawaqa, 4 Kele Leawere, 3 Jone Railomo, 2 Sunia Koto, 1 Graham Dewes
lavička: 16 Vereniki Sauturaga, 17 Henry Qiodravu, 18 Netani Talei, 19 Jone Qovu, 20 Jone Daunivucu, 21 Maleli Kunavore, 22 Norman Ligairi

Tabulka Skupiny B

p tým z v r p s+ s- body +/- 4P -7
1 Austrálie2
2
0
0
123
23
10
+100
2
0
2 Fidži22
0
0
64
47
10
+17
2
0
3 Wales2
1
0
1
62
49
5
+13
1
0
4 Japonsko2
0
0
2
34
126
1
-92
10
5 Kanada2
0
0
2
33
71
0
-380
0

Program Skupiny B

datum - výkop tým 1 tým 2 výsledek město
08/09 Austrálie Japonsko 91:3 (21:3) Lyon
09/09 Wales Kanada 42:17 (9:12)
Nantes
12/09 Japonsko Fiji 31:35 (3:13)
Toulouse
15/09 Wales Austrálie 20:32 (3:25) Cardiff
16/09 Fidži Kanada 29:16 (15:3)
Cardiff
20/09 - 21:00 WalesJaponsko Cardiff
23/09 - 14:30 AustrálieFidži Montpellier
25/09 - 18:00 KanadaJaponsko Bordeaux
29/09 - 15:00 AustrálieKanada Bordeaux
29/09 - 17:00 WalesFidži Nantes

 


Skupina D

  • Francie – Namibie 87:10 (40:3)

Francie
P:
Heymans, Marty, Dusautoir, Nallet 2, Clerc 3, Bonnaire, Chabal 2, Elissalde, Ibanez
KPP: Elissalde 11

Namibie
P:
Langenhoven
KPP: Losper
DG: Wessels

Domácí se po pokaženém úvodním utkání s Argentinou na svého soupeře připravili o poznání lépe. Vysoký náskok z první půle se neustále narůstal a utkání sestalo exhibicí pro divaky.

Francie
15 Clément Poitrenaud, 14 Vincent Clerc, 13 David Marty, 12 Damien Traille, 11 Cédric Heymans, 10 Frédéric Michalak, 9 Jean-Baptiste Elissalde (c), 8 Julien Bonnaire, 7 Thierry Dusautoir, 6 Yannick Nyanga, 5 Lionel Nallet, 4 Sébastien Chabal, 3 Pieter de Villiers, 2 Dimitri Szarzewski, 1 Jean-Baptiste Poux.
lavička: 16 Raphaël Ibañez, 17 Nicolas Mas, 18 Fabien Pelous, 19 Imanol Harinordoquy, 20 Lionel Beauxis, 21 Yannick Jauzion, 22 Aurélien Rougerie.

Namibie
15 Tertius Losper, 14 Ryan Witbooi, 13 Bratley Langenhoven, 12 Piet van Zyl, 11 Heini Bock, 10 Emile Wessels, 9 Jurie van Tonder, 8 Jacques Nieuwenhuis, 7 Michael MacKenzie, 6 Jacques Burger, 5 Nico Esterhuize, 4 Wacca Kazombiaze, 3 Jane du Toit, 2 Hugo Horn, 1 Kees Lensing (c).
lavička: 16 Johannes Meyer, 17 Johnny Redelinghuys, 18 Herman Lindvelt, 19 Tinus du Plessis, 20 Eugene Jantjies, 21 Lu-Wayne Botes, 22 Melrick Africa.

 

Tabulka Skupiny D

p tým z v r p s+ s-body +/- 4P -7
1 Argentina
2
2
0
0
50
159
+35
1
0
2 Irsko
2
2
0
0
46
279
+19
1
0
3 Francie
2
1
0
1
99
276
+72
4
1
4
Gruzie
20
0
2
13470
-34
0
1
5
Namibie
2
0
0
2
271190
-92
0
0

 

Program skupiny D

datum - výkop tým 1 tým 2 výsledek město
07/09 Francie Argentina 12:17 (9:14) Saint-Denis
09/09 Irsko Namibie 32:17 (20:3) Bordeaux
11/09 Argentina Gruzie 33:3 (6:3)
Lyon
15/09 Irsko Gruzie 14:10 (7:3) Bordeaux
16/09 Francie Namibie 87:10 (40:3) Toulouse
21/09 - 21:00 FrancieIrsko Saint-Denis
22/09 - 21:00 ArgentinaNamibie Marseille
26/09 - 18:00 GruzieNamibie Lens
30/09 - 15:00 FrancieGruzie Marseille
30/09 - 17:00 IrskoArgentina Paris

 

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > RWC: Francie smetla vysoko Namibii, Tonga a Fidži si připisují druhé vítězství

právě se děje

soutěže

 



načítám...