RWC 2015: Springboks se s turnajem rozloučili bronzovou náplastí

30.10.2015

V pátek večer se na Olympijském stadionu v Londýně hrálo utkání o bronzové medaile, ve kterém se střetly celky poražených semifinalistů, tedy Jižní Afriky a Argentiny.

Z táborů obou celků před utkáním zaznívaly hlasy, které hovořily o velikém zklamání ze semifinálových porážek, ovšem bylo znát i odhodlání zakončit turnaj se ctí a medailí na krku.

Kapitán Boks Victor Matfield střídá a mává tribunám; v zeleném dresu nastoupil v pátek naposledy
Kapitán Boks Victor Matfield střídá a mává tribunám; v zeleném dresu nastoupil v pátek naposledy

Jihoafričtí Springboks chtěli aby jejich s mezinárodní scénou se loučící legendy Victor Matfield, Schalk Burger, Brian Habana? a zranění J. de Villiers a F. du Preez svůj poslední zápas v zeleném dresu vyhráli.

Argentinci sice nehodlali dát nic zadarmo, ovšem do zápasu nastoupili ve velmi oslabené sestavě, vždyť vinou zranění nemohli nastoupit např. kapitán A. Creevy nebo Juan Imhoff, M. Bosch a další.

Favorizovaní Springboks začali velmi dobře, již v 6. minutě položil jejich první pětku J.P. Pietersen a nejeden fanoušek se začal bát, zda z utkání nebude jednostranná záležitost. Naštěstí se to tak úplně nepotvrdilo.

Argentina v té době sice hrála bez potrestané "mlýnovky" Cubelliho, který si odpykával desetiminutový trest za žlutou kartu, nicméně další pětku v době jeho trestu již neinkasovala.

Jihoafričané proslulí pevnou a neprostupnou obranou měli zápas víceméně pod kontrolou, ovšem Argentinci se s neutuchajícím zápalem prokoušeli obranný val prorazit a tak se stále bylo na co dívat.

Do šaten se však šlo za stavu 16:0 pro Boks a to zásluhou jak zmíněné a prokopnuté pětky Pietersena, tak tří penalt H. Pollarda.

Po změně stran sice ve 42. minutě snížil dropem Sánchéz, ovšem Argentinci jakoby najednou přestali hrát a v podstatě ihned po rozehrání položil druhou pětku Boks po rychlé akci druhořadník Eben Etzebeth.

Pollard konverzi neproměnil, ale ve 48. minutě přidal další penaltu a o výsledku bylo v podstatě rozhodnuto.

Argentina dál marně bušila do připravené obrany Boks, z čehož rezurtoval pouze jedna penalta pro Sánchéze v 52. minutě.

Avšak i Pumy se nakonec pětky dočkaly. Za rozhodnutého stavu zatlačily v posledních minutách Boks v jejich "dvaadvacítce" a po úporné snaze nakonec čestný úspěch zaznamenal vystřídavší mlynář J.P. Orlandi.

Springboks tak své semifinálové zklamání zalepili bronzovou náplastí a na tvářích jejich hráčů byl nakonec přece jen patrný úsměv.

Argentinci sice končí čtvrtí, ale vše nasvědčuje tomu, že ragby má v této jihoamerické zemi velkou budoucnost.

Konečný výsledek: Jižní Afrika 24(16) : Argentina 13(0)

 
Sestřih utkání Springboks vs. Los Pumas

Statistiky utkání

Jižní Afrika
Položení: J.P. Pietersen (6.), E. Etzebeth (43.)
Konverze: H. Pollard (7.)
TK: H. Pollard (14., 33., 40., 48.)
DG: -
ŽK: -

Argentina
Položení: J.P. Orlandi (80.)
Konverze: N. Sánchéz (80.)
TK: N. Sánchéz (52.)
DG: N. Sánchéz (42.)
ŽK: T. Cubelli (5.-25.)

Hlavní rozhodčí: John Lacey (Irsko)
Stadion: Olympic Stadium, Londýn; návštěva: 55 925

Sestavy:

Springboks: 15. Willie le Roux , 14. JP Pietersen, 13. Jesse Kriel , 12. Damian De Allende , 11. Bryan Habana , 10. Handre Pollard , 9. Ruan Pienaar , 8. Duane Vermeulen, 7. Schalk Burger , 6. Francois Louw , 5. Victor Matfield (c) , 4. Eben Etzebeth , 3. Frans Malherbe , 2. Bismarck du Plessis , 1. Tendai Mtawarira

Lavička: 16. Adriaan Strauss , 17. Trevor Nyakane , 18. Jannie du Plessis , 19. Lood de Jager , 20. Willem Alberts, 21. Rudy Paige, 22. Pat Lambie , 23. Jan Serfontein

Argentina:
1. Juan Figallo, 2. Julian Montoya, 3. Ramiro Herrera, 4. Matias Alemanno, 5. Tomas Lavanini, 6. Javier Ortega Desio, 7. Juan Martin Fernandez Lobbe, 8. Juan Manuel Leguizamon, 9. Tomas Cubelli, 10. Nicolas Sanchez (c), 11. Horacio Agulla, 12. Jeronimo De La Fuente, 13. Matias Moroni, 14. Santiago Cordero, 15. Lucas Gonzalez Amorosino

Lavička: 16. Lucas Noguera, 17. Juan Pablo Orlandi, 18. Santiago Garcia Botta, 19. Guido Petti, 20. Facundo Isa, 21. Martin Landajo, 22. Santiago Gonzalez Iglesias, 23. Juan Pablo Socino

Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2015: Springboks se s turnajem rozloučili bronzovou náplastí
Loading...

Rugby World Cup 2015

Loading...

Rugby World Cup 2015

právě se děje

soutěže

 načítám...