RWC 2015: Galský kohout udolal Rumunsko

24.9.2015

Ten kdo čekal jednoznačný výsledek nebo oslňující výkon od Francie, byl jistě zklamaný. I přes konečné skóre 38:11 pro Francii, nebylo toto výtězství snadné. Jak tomu bývá zvykem, Francie ve skupině RWC, nepodává nikterak oslňující výkon. Jako by to byla určitá tradice, těsně projdou skupinou a pak jakoby jejich duch ožil, a začnou hrát rugby, které je hodné této rugbyové velmoci.

Fofana efektně pokládá

V utkání s Rumuskem, pro které to bylo první utkání ve skupině, přišlo nejprve vzájemné testování, které mohlo pro Rumunsko skončit pětkou a vedením, ale po TMO, bylo rozhodnuto, že pětky dosaženo nebylo. Poté se prosadila Francie, jmenovitě Sofiane Guitoune, který položil krásnou pětku. A byl to právě Guitoune, který byl světlým bodem galského kohouta. O pouhé čtyři minuty později se prosadil rváček Nyanga, což znamenalo druhou pětku utkání. Rumunsko se ovšem nevzdávalo a srdnatě bojovalo dále.

První půle druhého poločasu nebyla nikterak pohledná. Hra Francie se pohybovala ve vlnách. Obrovský nápor s jasnou převahou, střídala slabá a nevárazná hra. Až v 66. minutě se Francie rozehrála a byl to opět Guitoune, který zakončoval položením. Na něj v 69. minutě navázal Fofana, krásným průnikem s efektním položením. To hráče nakoplo a hra začala být plynulá. Guitoune se dokonce dostal k možnosti dosažení hattricku, ale pětka nebyla uznána. Vše zakončil Gael Fickou závěrečnou pětkou zápasu.

Francie si tedy odnáší druhou výhru na šampionátu. Čeká jí zápas s Kanadou, ve kterém snad předvede efektnější výkon a poté nejdůležitější zápas skupiny D, proti Irsku.

Co Vám možná uniklo

Z poslední pěti vzájemnách střetnutí, byl tento zápas pro Francii z bodového hlediska nejslabší

Francie

15 Brice Dulin, 14 Sofiane Guitoune, 13 Gael Fickou, 12 Wesley Fofana, 11 Noa Nakaitaci, Rémi Tales, 9 Morgan Parra, 8 Louis Picamoles, 7 Fulgance Ouefraogo, 6 Yannick Nyanga, 5 Alexandre Flanquart, 4 Bernard le Roux, 3 Uini Atonio, 2 Dimitri Szarzewski (c), 1. Vincent Debaty

Lavička: 16 Benjamin Kayser, 17 Eddy Ben Arous, 18 Nicolas Mas, 19 Yoann Maestri, 20 Damien Chouly, 21 Rory Kockott, 22 Frédéric Michalak, 23 Mathieu Bastarreaud

Rumunsko

15 Catalin Fercu, 14 Madalin Lemnaru, 13 Paula Kinikinilau, 12 Florin Vlaicu, 11 Adrian Apostol, 10 Damut Dumbrava, 9 Florin Surugiu, 8 Mihai Macovei (c), 7 Viorel Lucaci, 6 Valentin Ursache, 5 Johan Van Heerden, 4 Valentin Poparlan, 3 Paulica Ion, 2 Otar Turashvili, 1 Mihaita Lazar

Lavička: 16 Andrei Radoi, 17 Andrei Ursache, 18 Horatiu Pungea, 19 Ovidiu Tonita, 20 Stelian Burcea, 21 Valentin Calafeteanu, 22 Ionut Botezatu, 23 Csaba Gal

Stadion: Olympic Stadium, London

Hlavní rozhodčí: Jaco Peyper (Jižní Afrika)

Asistenti rozhodčího: Craig Joubert (Jižní Afrika), Federico Anselmi (Argentína)

TMO: George Ayoub (Austrálie)

Hráč zápasu: Wesley Fofana (Francie)

Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2015: Galský kohout udolal Rumunsko