RWC 2015: Francie zvládla hrdě vstup do šampionátu, porazila Itálii 32:10

20.9.2015

Francie je známá tím, že v základní skupině RWC nepodává dobré výkony. Toto utkání k tomu rozhodně nepatřilo. Itálie byla nabuzená k potrápení galského kohouta a zamotat tím skupinu D, ve které jsou jasní favorité Irové a právě Francouzi.

Jenže během prvního poločasu potrestala Francie chyby Itálie hned pěti trestnými kopy. Na začátku druhého poločasu Francie zatlačila a po krásném úniku zakončil akci prvním položením v utkání Rabah Slimani. Tím se zápas zlomil a Italové se s tím nedokázali již vyrovnat.

Sestřih HD

Zajímavosti, které vám možná unikly

Frederic Michalak (Francie) přispěl 19 body
Scott Spedding (Francie) naběhal 106 metrů
Yoann Huget (Francie) si vážně poranil koleno
Kapitán Francie Thierry Dusautoir: "Byl to náš první zápas a my jsme věděli, že to bude těžký zápas, protože je to vždycky takhle proti Itálii Jsme spokojeni s dnešním vítězstvím."

Sestavy

Francie: 15 Scott Spedding, 14 Yoann Huget, 13 Mathieu Bastareaud, 12 Alexandre Dumoulin, 11 Noa Nakaitaci, 10 Frédéric Michalak, 9 Sébastien Tillous-Borde, 8 Louis Picamoles, 7 Damien Chouly, 6 Thierry Dusautoir (c), 5 Yoann Maestri, 4 Pascal Papé, 3 Rabah Slimani, 2 Guilhem Guirado, 1 Eddy Ben Arous.

Lavička: 16 Benjamin Kayser, 17 Vincent Debaty, 18 Nicolas Mas, 19 Bernard le Roux, 20 Alexandre Flanquart, 21 Morgan Parra, 22 Rémi Talès, 23 Gaël Fickou.

Itálie: 15 Luke McLean, 14 Leonardo Sarto, 13 Michele Campagnaro, 12 Andrea Masi, 11 Giovanbattista Venditti, 10 Tommaso Allan, 9 Edoardo Gori, 8 Samuela Vunisa, 7 Francesco Minto, 6 Alessandro Zanni, 5 Joshua Furno, 4 Quintin Geldenhuys, 3 Martin Castrogiovanni, 2 Leonardo Ghiraldini (c), 1 Matias Aguero.

Lavička: 16 Andrea Manici, 17 Michele Rizzo, 18 Lorenzo Cittadini, 19 Valerio Bernabò, 20 Simone Favaro, 21 Guglielmo Palazzani, 22 Carlo Canna, 23 Enrico Bacchin

Hlavní rozhodčí: Craig Joubert (South Africa)
Asistenti rozhodčího: John Lacey (Ireland), Stuart Berry (South Africa)
TMO: Shaun Veldsman (South Africa)

Stadion: Twickenham Stadium, London

Ragby CZ > RWC 2015 > RWC 2015: Francie zvládla hrdě vstup do šampionátu, porazila Itálii 32:10