RWC 2015: Argentina porazila Irsko a je třetím semifinalistou

18.10.2015

Posledním zápasem, který se v rámci letošního Mistrovství světa v ragby hrál na Millennium Stadium v Cardiffu bylo třetí čtvrtfinále, v němž se potkaly celky Irska a Argentiny.

Dle předzápasových prognóz mělo jít o vyrovnané a výsledkově těsné utkání, realita byla ovšem poněkud jiná.

Juan Imhoff právě položil druhou pětku Argentinců v utkáníZoom gallery
Juan Imhoff právě položil druhou pětku Argentinců v utkání

Argentinci měli úvod do utkání z říše snů. Po dvou rychlých prokopnutých pětkách a jedné "penaltě" vedli jihoameričané ve 13. minutě již 17:0.

Irové, kterým na poslední chvíli ze sestavy vypadl J. Sexton, ze začátku nevěděli jak na nadšeně bojující Argentince hrát. Zpět do zápasu je dostal až prohřešek proti pravidlům pilíře "pum" Ramiro Herrery, jenž ramenem sestřelil Keitha Earlse, za což musela následovat žlutá karta.

Během jeho trestu Irové jednou s prokopnutím položili a přidali i jednu "penaltu". V poločase však Argentinci vedli o pohodlných 10 bodů.

Poprvé na dostřel se Irové v utkání dostali až ve 44. minutě po pětce rváčka Jordi Murphyho - rozdíl ve skóre byl po úspěšné konverzi pouze tříbodový.

Poté následovala úspěšné "penalta" pro Argentinu a vzápětí i pro Irsko, rozdíl byl tedy stále tříbodový.

Útokovka Irů - Ian Madigan pak mohl z těžké pozice z TK dorovnat skóre, to se mu však nepodařilo a otěže zápasu tak opět postupně převzali Argentinci, kteří nakonec zápas dovedli i díky dvěma pětkám v závěrečné dvacetiminutovce k vysokému vítězství.

Argentinci si tak po osmi letech opět zahrají semifinále, ve kterém se za týden střetnou s vítězem odpoledního duelu mezi Austrálií a Skotskem. Skotové jsou posledním evropským celkem, který může postoupit do semifinále.

Pokud se jim to nepodaří, uvidíme ve zbytku turnaje jakousi variaci na Rugby Championship, která by potvrdila dominanci jižní hemisféry ve světovém ragby.

Konečný výsledek: Irsko 20(10) : Argentina 43(20)