RWC 2015: All Blacks na úvod porazili statečně bojující argentinské pumy

20.9.2015

Úřadující šampioni - novozélandští All Blacks do turnaje vstoupili v neděli v podvečer soubojem s již tradičním soupeřem - argentinskými pumami.

Sonny Bill Williams v akciZoom gallery
Sonny Bill Williams v akci

Favorit nakonec v londýnském Wembley svého soupeře porazil, na vítězství se však pořádně nadřel.

All Blacks tušili, že je nečeká procházka růžovou zahradou a to se nakonec beze zbytku potvrdilo.

Argentina se slavného celku nezalekla a do utkání vstoupila sebevědomě s vědomím, že může jen překvapit.

Skóre zápasu otevřel v 5. minutě z TK Dan Carter, který v 11. minutě ze stejné herní situace přidal další tři body.

To už si svůj trest za žlutou kartu odpykával rváček Argentiny Pablo Matera.

Ovšem předpoklad, že All Blacks výhodu jednoho muže v poli přetaví v nějakou tu položenou pětku vůbec nevyšel, ba naopak. Carter pouze v 19. minutě přidal další tři body z TK.

O zhruba dvě minuty později přišla pětka Argentiny, o kterou se postaral druhořadník Guido Petti Pagadizábal. S konverzí následně neměl žádný problém Nicolás Sánchez.

Žádný ofenzivní festival ze strany All Blacks se díky skvělé obraně Argentiny nekonal ani nadále.

Ve 30. minutě navíc klukovinu nehodnou svého jména předvedl Richie McCaw a za nastavení nohy svému soupeři viděl právem žlutou kartu.

Sánchez následně z TK poslal svůj tým do jednobodového vedení. O sedm minut později šli All Blacks dokonce do třinácti, když žlutou kartu uviděl centr Conrad Smith.

Sánchez za hromového aplausu tribun v následující minutě přidal další tři body z TK.

All Blacks nevěděli a neměli co hrát. V poslední minutě alespoň z TK snížil opět Dan Carter. All Blacks však měli o čem přemýšlet, protože první půli vyhráli 13:12 Argentinci.

Sánchez krátce po přestávce přidal z TK další body a s All Blacks to vypadalo všelijak.

Zlomovým okamžikem se ukázal být příchod Sonny Bill Williamse, jenž vystřídal Ma´a Nonu. Hra favorita se zrychlila a Sonnyho bylo rázem plné hřiště.

V 57. minutě se "černí" konečně dočkali první pětky, položil ji Aaron Smith a prokopl Dan Carter.

Pumy začaly pomalu odpadávat a po zbytek utkání se v podstatě jenom bránily.

V 67. minutě pak All Blacks položili zásluhou vystřídavšího Sama Canea podruhé a po úspěšné konverzi Cartera bylo v podstatě hotovo.

Carter v utkání proměnil všechny TK a obě konverze, stoprocentně úspěšný byl i jeho protějšek Sánchez.

Favorit pak měl ještě několik zajímavě se rozvíjejících akcí, ale stále statečně bránící soupeř již další inkasovanou pětku nepřipustil.

All Blacks mají za sebou nejtěžšího soupeře základní skupiny a po nedělním zápase si mohou z hluboka oddechnout.

Argentina si zaslouží uznání a po nedělním výkonu vůbec není vyloučeno, že o ni v průběhu turnaje ještě nejednou uslyšíme, samozřejmě v dobrém.

Konečný výsledek: Nový Zéland 26(12) : Argentina 16(13)