Rusové jsou krůček od postupu do pátého kola kvalifikace

24.9.2006 Kvalifikace na RWC 2007 – 4. kolo

Náš soupeř z ME Divize A Rusko vykročilo za svým letošním vysokým cílem a tím je výrazný úspěch v kvalifikaci. Ve čtvrtém kole si Rusové dobře rozehráli dvojutkání s Ukrajinou, když v Oděse v nekompletní sestavě vyhráli o čtrnáct bodů.

Kvalifikace na RWC 2007 - 4. kolo první utkání

• Ukrajina - Rusko 11:25

poločas 3:7
sled 0:7, 3:7 - 3:12, 6:12, 6:15, 11:15, 11:22, 11:25
hráno v Oděse

Rusové přijeli na Ukrajinu s velmi slepeným týmem a na hře to bylo velmi znát. I přesto se dostala Sborná poměrně snadno do vedení rychlou pětkou v 19. minutě. Domácím se podařilo do přestávky vyrovnat hru a drželi hosty daleko od svého pětkoviště.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, Rusové využívali chyb domácích a lehce skórovali. Ukrajina i přesto držela stále krok, v 70. minutě se jí dokonce podařilo utkání zdramatizovat, když snížila pětkou na 11:15.

Zkušenější Rusové si ovšem závěr pohlídali a navýšili svůj náskok o dalších deset bodů. Do odvety, která se hraje příští týden v Moskvě si tedy vezou čtrnáctibodový náskok, který by neměli se slabším soupeřem prohospodařit. Po případném postupu do 5. kola na ně čekají v dalších bojích týmy Portugalska a Itálie.

• Valke - Pumas 64:41

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Rusové jsou krůček od postupu do pátého kola kvalifikace