Rusko zdecimovalo Španělsko ve sladkém vítězství s hořkou příchutí

V prvním kole Evropského poháru národů (ENC) nebo také Poháru šesti národů B Rusové pohodlně zvítězili 52:19 nad Španělskem, které je nahradilo v dalším kole kvalifikace na Světový pohár 2003.

Rusové dosáhli výsledku jen několik dní poté, co jim bylo zamítnuto odvolání proti vyřazení ze Světového poháru kvůli nelegálním hráčům.

Rusko vedlo o poločase 19:16 v zápase, který jim sliboval byt sladkou pomstu za nedávný španělský protest proti přítomnosti tří Jihoafričanů v ruském týmu. Protest nakonec vyústil ve vyřazení Ruska z kvalifikace na Světový pohár, kde byli nahrazeni právě Španělskem.

Zápas se hrál na hřišti změklém po nedávných deštích, ale za pěkného a slunečného počasí.

Rusové se rychle ujali vedení. Již ve 2.minutě kapitán týmu Sergej Sergejev položil pětku, po které následoval úspěšný kop Konstantina Račkova. O další dvě minuty později Račkov přidal trestný kop, Rusko vedlo 10:0 a vypadalo to, že brzy bude po všem.

Manuel Cascare však odpověděl dvěma trestnými kopy a upravil skore na 10:6.

Potom následoval jeden úspěšný trestný kop na každé straně a comeback Španělů završil veterán Steve Tuineau, hrajíci na vazači místo Carlose Souty, položením pětky. Tu kopem po pětce potvrdil Cascara a skore se vyrovnalo na 16:16.

Těsně před koncem prvního poločasu však vrátil Rusům vedení úspěšným trestným kopem Račkov.

Ve druhé půli Rusko jednoduše převzalo otěže zápasu do svých rukou. Račkov kopl trestný kop a za pár minut i drop, Valerij Fedčenko přidal pětku. Španělé odpověděli Cascarovým trestným kopem, který upravil výsledek na 35:19.

V tuhle chvíli ovšem jakýkoli vzdor ze strany Španělů skončil a Vjačeslav Gračev, Alexej Sergejev a Andrej Kuzin položili další pětky. Račkov kopl dva kopy po pětce a ještě jeden trestný kop.
Pro Rusy to bylo velké vítězství v zápase hraném bez jediného “ilegálního imigranta” v jejich týmu.

TK: Cascara (4)

Sestavy:Španělsko: 15 Ferrán Velazco, 14 Jaime Nava, 13 Sebastián Loubsens, 12 Alvar Enciso, 11 Manuel Cascara, 10 Andrei Kovalenco, 9 Antonio Beltrán, 8 Steve Tuineau, 7 Alfonso Mata, 6 Iván Criado, 5 Sergio Souto, 4 Ignacio De La Maza, 3 José Ignacio Zapatero, 2 Roger Ripol, 1 Javier Salazar.
Náhradníci: 16 David Monreal, 17 Antonio Ortega, 18 Miguel Abril, 19 Ramiro Garcia Salazar, 20 Pablo Feijoo, 21 Fernando Diez, 22 Jorge Juan Prieto.

Rusko: 15 Igor Dymčenko, 14 Andrej Kuzin, 13 Alexei Korobeinikov, 12 Alexej Sergejev, 11 Alexandr Janiuškin, 10 Konstantin Račkov, 9 Viktor Motorin, 8 Vjatčeslav Zykov, 7 Roman Šelekov, 6 Vjačeslav Gračev, 5 Sergej Sergejev, 4 Valerij Fedčenko, 3 Alexej Tavkin, 2 Roman Romak, 1 Alexandr Chrokin.
Náhradníci: 16 Igor Nikolajčuk, 17 Oleg Šukajlov, 18 Vasil Valejev, 19 Sergej Vasiljev, 20 Oleg Žukov, 21 Alexej Sarychev, 22 Vitalij Zeer.

Rozhodčí: Daniel Pruvot (France) Pomezní: Jean-Christophe Clot, Alain Monteux (both France)

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Rusko zdecimovalo Španělsko ve sladkém vítězství s hořkou příchutí