Rusko si vyšláplo v Bukurešti na Rumunsko

28.2.2009 ME Divize A

V sobotu 28 února se odehrála dvě utkání v rámci ME Divize A. V prvním utkání smazala v Madridu Grizie tým Španělska rozdílem padesáti bodů. Druhé utkání přineslo velké překvapení, Rusko si lehce poradilo s Rumunskem.

ME Divize A

• Rumunsko - Rusko 19:28 (0:15)

V šoku byli diváci v Bukurešti, jejich miláčči prohrávali s Ruskem už ve 47. minutě 0:25 !!!. Po té se však domácí hráči probudili a začali nepříznivý výsledek dotahovat. Rusko si však vítězství vzít nenechalo a zvýšenou aktivitou v posledních deseti minutách domácím obrat v utkání nedovolilo.

Rumunsko

1. Nicolae Nere, 2. Florin Tasca, 3. Paulica Ion - 4. Alin Coste, 5. Valentin Poparlan - 6. Florin Corodeanu, 7. Stelian Burcea, 8. Daniel Carpo (c) - 9. Petre Mitu, 10. Ionut Dimofte - 11. Madalin Lemnaru, 12. Catalin Dascalu, 13. Adrian Barbuliceanu, 14. Catalin Fercu -  15. Florin Vlaicu

lavička: 16. Catalin Beca, 17. Mihai Lazar, 18. Daniel Ianus, 19. Mihai Macovei, 20. Valentin Calafeteanu, 21. Stefan Ciuntu, 22. Ionut Botezatu

Rusko
1. Alexander Khrokin, 2. Vladislav Korshunov, 3. Ivan Prishchepenko - 4. Andrey Ostrikov, 5. Kiril Kulemin - 6. Victor Gresev, 7. Evgeny Matveev, 8. Alexey Panasenko - 9. Alexander Shakirov, 10. Yuri Kushnarev - 11. Alexander Gvozdovsky, 12. Sergey Trishin, 13. Mikhail Babaev, 14. Andrey Kuzin - 15. Igor Klyuchnikov
lavička: 16. Vladimir Marchenko, 17. Alexander Voytov, 18. Alexey Travkin, 19. Artem Fatakov, 20. Alexander Yanyushkin, 21. Dimitry Gerasimov, 22. Vasily Artemev

Španělsko - Gruzie 11:55

• Španělsko - Gruzie 11:55 (6:17)

V Madridu sledovalo velmi špatný výkon domácích více než pět tisíc diváků. Gruzie dominovala ve všech fázích hry a bez větších problémů i skórovala. Španělsko bylo po utkání dlouho zklamané, protože minulý týden jejich největší soupeř tým Portugalska uhrál v  Gruzií remízu.