Rusko a Španělsko ukončily svou cestu kvalifikací na RWC

28.10.2006 Kvalifikace na RWC 2007 – 5. kolo

Gruzie - Španělsko  foto:sportecGruzie - Španělsko  foto:sportec
Gruzie - Španělsko foto:sportec

O tomto víkendu se hrála poslední dvě utkání pátého kola kvalifikace na světový pohár. Tým Gruzie v domácím prostředí jasně přehrál Španělsko a ve velmi dramatickém utkání vyhrálo Portugalsko o tři body v Lisabonu nad Ruskem. Do play - off o přímý postup postupují týmy Gruzie a Portugalska, vyřazeny jsou naopak týmy Španělska a Ruska.

Kvalifikace na RWC 2007 - 5. kolo

Skupina A

• Portugalsko - Rusko 26:23 (10:8)

Domácí Portugalsko se od začátku utkání muselo vyrovnat s velkým tlakem soupeře, který ovšem nedokázal s dobrých příležitostí bodovat. Rusové přesto svůj neustálý tlak zúročili a v proběhu utkání se dostali několikrát do vedení.

V 62. minutě vedli Rusové už 16:23 a schylovalo se k zajímavému výsledku. Portugalci hnáni domácím publikem však dokázali v závěrečných deseti minutách utkání otočit a zachovali si tak naději na premiérový postup na světový pohár o který budou bojovat v play-off popřípadě v baráži.

• Gruzie - Španělsko 37:23 (17:9)

Španělsko zaskočilo domácí dobře organizovanou obranou od počátku utkání a v úvodních minutách si vytvořilo díky dvěma trestným kopům šesti bodový náskok. Po té však převzala otěže utkání plně do svých rukou favorizovaná Gruzie a svou typickou hrou Španělsko přibila na jejich vlastní polovinu.

Za stavu 34:9 domácí zjevně povolili v tempu a dovolili soupeři opticky upravit výsledek. Gruzie tak postupuje do závěrečného play-off, kde ji čeká dvojutkání s Portugalskem (11.11 a 25.11), vítěz postupuje přímo na RWC, poražený jde do baráže.