Rusko a Španělsko postoupily do 5. kola kvalifikace

1.10.2006 Kvalifikace na RWC 2007 4. kolo

Rusko - Ukrajina foto rugby.ruRusko - Ukrajina foto rugby.ru
Rusko - Ukrajina foto rugby.ru

Rusko a Španělsko se probojovaly do závěrečných bojů o postup na RWC 2007 ve Francii. Španělsko přešlo výrazně přes českou reprezentaci a Rusko potvrdilo svou roli favorita a vyřadilo Ukrajinu. Boje v 5. kole kvalifikace začínají 7. října 2006, kdy Rusové přivítají doma Itálii a Španělé Rumunsko.

Kvalifikace na RWC 2007 4. kolo - 2. utkání

• Rusko - Ukrajina 37:17 (10:5)

Utkání se mělo původně odehrát v Krasnojarsku ale díky napjaté situaci v Rusku zvolili pořadatelé Moskvu. Ukrajina vstupovala do odvety uvolněněji a na hřišti to bylo vidět.

Domácí marně hledali recept na dobře bránící Ukrajince a do poločasu si vytvořili pěti bodový náskok.

Po změně stan Ukrajina položila dvě rychlé pětky a ve 48. minutě vedla překvapivě 10:17. Domácí trenér však vystřídal několik hráčů ta tím oživil hru Rusů, kteří získali během patnácti minut zpět vedení a hosty už do konce utkání k ničemu nepustili.

První utkání vyhráli Rusové na Ukrajině 11:25 a tak po dvou vítězsvích postupují do pátého kola, Ukrajina je stejně jako Český tým z kvalifikace vyřazena.