Ruská příprava v Jižní Africe

23.1.2006 Blue Bulls – Rusko 64:7

Gruzie - Rusko -jaro 2003Gruzie - Rusko -jaro 2003
Gruzie - Rusko -jaro 2003
foto web Bullsfoto web Bulls
foto web Bulls

Pro ruské ragby je rok 2006 nesmírně důležitý a jejich příprava tomu také odpovídá. Po dvouleté krizi národního týmu, který zcela ztratil prestiž se rozhodlo vedení ruské federace povolat trenéra ze zahraničí. Jihoafrický trenér J. Gronevald zvolil místo pro letošní soustředění ve své rodné zemi, kde vrcholí příprava na nový ročník nejprestižnější soutěže světa Super 14.

Ruská federace směřuje veškeré úsilí k tomu aby jejich tým uspěl v letošní podzimní kvalifikaci na Světový pohár 2007. "Při minulé kvalifikaci jsme byli diskvalifikování, v této už nechceme nechat nic náhodě a chceme se dobře připravit" prohlašuje sebevědomě šéf ruského ragby.

Na 20-ti denním soustředění čeká Rusy těžká práce, trenér pro ně připravil velmi náročné tréninky a přípravné zápasy z celky jihoafrické soutěže Vodafone cup

 


 

  • Blue Bulls - Rusko 64:7 (31:7)

Utkání se hrálo při teplotě 35 stupňů což bylo pro promrzlé Rusy velmi těžké. Od úvodních minut bylo vidět, že má "sbornaja komanda" o poznání slabší fyzickou připravenost.

Pro domácí to byla v podstatě závěrečná příprava před Super 14, která startuje za tři neděle. Trenéři Bulls byli spokojeni především s výkony mladých hráčů, který se snaží dostat do základní sestavy.

Alexander Pjervuchin šéf výpravy pro ruský web uvedl "v tomto utkání rozhodlo několik faktorů. Tým je na tom v tomto období velmi špatně fyzicky, nedařila se nám také hra ve statických situacích. Soupeř nás přehrával především rychlostí"

 28. ledna čeká Rusko další přípravné utkání tentokrát proti Valke. Po té se výprava přesouvá do gruzínského Tbilisi, kde ji čeká 4. února souboj ME divize A s reprezentací Gruzie. Na toto utkání přišlo před dvěma lety neuvěřitelných 45 tisíc diváků.

 

zdroj weby CCP, Blue Bulls

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Ruská příprava v Jižní Africe

právě se děje

soutěže

 načítám...