Rumunsko - Česká republika, online z La Teste

11.3.2006 8.kolo ME Divize A 11.3.2006

Online reportáž z francouzského La Teste, kde hraje český národní tým utkání ME proti Rumunsku.

Sestava Rumunska: Roj: Socaciu, Paulica, Popescu, Tincuu, Dima, Socol, Petre, Ursache, Mersoiu, Manta, Ratiu,Tudori, Corodeanu Útok: Calafeteanu, Andrei, Dimofte, Tofan, Teodorescu, Brezoianu, Gontineac, Gal, Maftei, Fercu, Dumbrava, Dumitras

Sestava ČR: 1 Souček, 2 Osvald, 3 Šuster - 4 Buryánek, 5 Němeček - 6 Leroch, 7 Vondrášek (kapitán), 8 Žíla - 9 Syrový, 10 Snídal - 11 Okleštěk, 12 Tomčík, 13 Pekárek, 14 Jursík - 15 Rohlík. Náhradníci (lavička): 16 Sluka, 17 Kubálek, 18 Olšanský, 19 Madry, 20 Beránek, 21 Pachman, 22 Rudolf

V místě zápasu dnes před polednem byla teplota 10 až 12 stupňů, svítilo slunce, ale začíná se zatahovat.

Online:

16:00 Italský sudí zahajuje utkání

11 ' Láďa Vondrášek dostává žlutou kartu za strhávání maulu.

14 ' rumunské křídlo pokládá téměř k praporku po přečíslení útoku - stav 5:0, kop po pětce Rumuni proměnili (č.10) - stav 7:0

17 ' - protlačovaný aut - Rumuni zvyšují na 12:0

Rumuni hrají hodně rojem, Češi jsou jim vyrovnaným soupeřem.

Počasí: pod mrakem, suchý terén, 12°C, diváků asi pět set.

29 ' - Rumuni po naší chybě obrany zvyšují na 17:0, kop po pětce neproměnili stav 17:0

Podle Jana Kurky se hraje pěkné ragby, které se divákům líbí. Diváci fandí tomu, kdo předvede hezkou akci. Naši hodně brání, mužstvo Rumunska hraje dynamicky.

35 ' rychlé rozhození na útok a rumunské křídlo pokládá a č.10 následně prokopává - stav 24:0

39 ' Tomčík prokopává TK - stav 24 :3

poločas končí za stavu 24:3

České mužstvo hraje naplno, dobře brání , hra je vyrovnaná , hodně ve středu hřiště .Rumuni občas využijí naše chybičky, ale navzdory průběžnému výsledku je hra vyrovnaná.

55 ' rumunský pilíř prošel naší obranou a zvýšil na 29:3

59 ' hromadná akce rumunského roje (protlačování), kdy Rumuni prošli do pětkoviště a položili stav 34:3, následný kop proměnili stav 36:3

65' min chyba našich (nedisciplinovanost v pětkovišti) , když Rumuni rychle rozehráli TK a položili pětku (41:3) a následně prokopli stav 43:3

dle Jana Kurky byly poslední dvě pětky zbytečné, začíná se střídat

70 ' rumunský pilíř č.1 dostává žlutou kartu (opakovaná hra v ofsajdu)

79' rumunský hráč č.12 po akci útoku pokládá poslední rumunsko pětku (48: 3) , skore se zvýšilo na 50: 3 po následném kopu

80' Rumunsko - Česká republika 50:3, konečný stav zápasu

Zapisovala Jitka Macháčková

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Rumunsko - Česká republika, online z La Teste