Rohlík v základním kádru Toulonu

15.4.2003 Reprezentant se dočkal

Jan Rohlík, který je přes své mládí jedním z důležitých hráčů českého týmu, se konečně dočkal a odehrál celý zápas za první tým. Po roce a půl působení v Toulonu, tradiční baště francouzského ragby, se dokázal pílí propracovat do základní sestavy. V neděli nastoupil proti dalšímu tradičnímu týmu, Brive, a odehrál celých 80 minut, i když si odnesl malé zranění.

V týmu Toulonu již působí zkušenější Martin Jágr, který si své stálé místo vydobyl již před rokem. Teď je však křídelní útočník zraněný a právě na jeho místo Rohlík postoupil, i když hrává i zadáka. Honza hraje pravidelně za "Les Espoirs", tedy Naděje a má smlouvu do konce sezóny. Všichni mu nyní drží palce, že tento úspěch mu pomůže smlouvu prodloužit.

Honza pokládal velice důležitou pětku v Madridu, v zápase Six Nations B Španělsko-ČR. Nejhezčí akci zápasu spustili Kafka s Jágrem, poté Šťastný míč pronesl o důležitých deset metrů dále, načež Syrový chytře vyslal kopem do běhu právě Honzu Rohlíka. Ten ukázal svoje běžecké kvality a přesprintoval španělské křídlo a položil.

Ragby CZ > Rohlík v základním kádru Toulonu