Říčany mají Středoevropský pohár

21.9.2002 Říčany - RC Ljubjana 24:19

Ragbisté Říčan se stali prvními českými držiteli Středoevroského poháru, když porazili ve finále borce z hlavního města Slovinska o pět bodů.

Říčany (21.9.2002): Říčany - RC Ljubjana 24:19 (18:9)

Druhý ročník Středoevropského poháru vyhráli ragbisté Říčan, kteří ve finále porazili mistry Slovinska cestující do Říčan ze slovinské metropole. Finale se hrálo na jediný zápas, když se oba soupeři už dříve domluvili na jeho dějišti v městečku za Prahou. Připomeňme si, že v prvním ročníku český zástupce v soutěži RC Brno rovněž hrálo ve finále, ale s tehdejším soupeřem mistrem Chorvatska Splitem Moravané v celkové součtu dvou rozhodujících zápasů neuspěli a skončili druzí.

Druhý ročník dopadl pro české ragbisty lépe. Říčany sice při cestě do finále porazily rakouského mistra, ale pekaři dostali doslova do nosů od drsných Maďarů , leč, když se po prohře Maďarů v Rakousku všechny výsledky sečetly, byly Řičany při bodové shodě první ve skupině. Slovinci, kteří při cestě do finále zničili Chorvaty a borce z Bosny - Hercegoviny, se však ve finále nedali a po změně stran ještě dotahovali říčanský náskok, který si Středočeši ovšem udrželi. "Máme další pohár," komentoval vítězství s narážkou na nedávné prvenství Říčan na turnaji, které získaly, jak si přečtete na jiném místě, v domácím prostředí, trenér Václav Horáček. Pohár předal chlapcům z Říčan předseda České ragbyové unie Bruno Kudrna.

Body Říčan: Kodera (2P), Pekárek (TK,KP,drop) 8, Čamrda (2TK)6 *Průběh hry: 3:0, 3:3, 8:3, 10:3, 15:3, 15:6, 18:6, 18:9 - 21:9, 24:9, 24:14, 24:19 * Pětky 2:2 * Rozhodoval Sean Melon (Nizozemsko).

Klíčová slova: Středoevropský pohár

Vlastní zpráva Petr Skála

Ragby CZ > Říčany mají Středoevropský pohár