Reprezentaci beru jako bonus

8.3.2005 Nováček českého národního týmu Patrik Leroch

Při svém prvním startu dostal Patrik v Portugalsku přísnou žlutou kartuPři svém prvním startu dostal Patrik v Portugalsku přísnou žlutou kartu
Při svém prvním startu dostal Patrik v Portugalsku přísnou žlutou kartu
Patrik na soustředění ve Francii trénoval svědomitěPatrik na soustředění ve Francii trénoval svědomitě
Patrik na soustředění ve Francii trénoval svědomitě
V reprezentaci niní působí tři hráči Havířova L. Rapant, P. Leroch a J. TomčíkV reprezentaci niní působí tři hráči Havířova L. Rapant, P. Leroch a J. Tomčík
V reprezentaci niní působí tři hráči Havířova L. Rapant, P. Leroch a J. Tomčík

Po návratu z Portugalska zaskočil reprezentant Patrik Leroch na trénink jen aby se omluvil. Rozdíl teplot mezi Lisabonem a mrazivým Havířovem se podepsal na jeho zdraví, Patrika postihlo nepříjemné nachlazení s horečkou. O své dojmy ze svého prvního "velkého" reprezentačního startu se však ochotně podělil.

Pro Patrika není reprezentace novinkou, vždyť dres se znakem unie poprvé oblékl už před 15 lety a prošel všemi reprezentačními družstvy všech kategorií po juniory. Další šanci však nedostal, Havířov v devadesátých letech hrál jen první ligu a tam oko reprezentačních trenérů nezabloudilo.

Zatímco Patrik s reprezentací ztratil kontakt, o rok mladší či starší kolegové z reprezentace už počítají starty na desítky. Teprve návrat Havířova do nejvyšší soutěže přiměl trenéry reprezentace pohlédnout opět k Havířovu.

Tak v loňském roce projevil o Patrika zájem trenér sedmičkové reprezentace Karel Sevčík a nominoval ho pro turnaj ve Španělsku, Patrik měl hrát i v testu proti výběru US Army, ale problémy v zaměstnání mu to neumožnily. Ovšem bylo jen otázkou času, kdy bude povolán, svými podzimními výkony v extralize si o reprezentační dres nepochybně řekl.

  • Nominace do reprezentace při tvých loňských výkonech až tak překvapivá nebyla …

ale byla, vždyť už mám devětadvacet let a v reprezentaci patřím k nejstarším, na únorové soustředění do Francie jsem jel s tím, že místo v mužstvu nijak jisté nemám.

  • Trenér Christian Galonnier tě ovšem po soustředění chválil

Soustředění bylo vynikající, po domácím tréninku na sněhu jsme najednou trénovali na dobrém terénu, na trávě a v teple, projevilo se to i v chuti do hry. A navíc, když už jsem byl pozván do reprezentace, snažil jsem se odvést maximum. Na druhé straně už pro mne reprezentace není otázkou osobní prestiže a snahy ukázat za každou cenu, co ve mně je, tak jsem to bral v osmnácti.

Dnes už reprezentaci beru jako bonus, takže jsem při soustředění hrál uvolněně, bez křeče a zřejmě dobře, když to trenér ocenil. Sice jsme s výběrem Cote d´Azur o málo prohráli, ale to přičítám spíš únavě po dvoufázové přípravě.

  • Pak přišla nominace a odlet k zápasu do Portugalska, máš nějaké zajímavosti ?

Odletěli jsme s jednodenním zpožděním a do Lisabonu jsme místo v úterý přiletěli až ve středu večer a přišli jsme tak o dva tréninky. Na zápas jsme se připravovali na univerzitním stadionu, na kterém se v sobotu hrálo utkání. Jeden celý den přípravy zaznamenal kameraman ČT, potom snímal i utkání, doufám, že to v nejbližší době uvidíme v televizi.

  • Co zápas a tvoje žlutá karta?

Portugalci jsou velice rychlí a bystří, těžko se brání, ale myslím, že jsme nijak špatně nehráli. Když pominu nešťastnou trestnou pětku, kterou rozhodčí podle našeho názoru Portugalcům přiznal za trochu neobvyklých okolností, hráli jsme s nimi zcela vyrovnaně. Navíc nám asi rozhodčí nepřiznali kop, který podle našich náhradníků, kteří se právě rozcvičovali za brankou, s největší pravděpodobností byl, jenže brankové tyče byly příliš krátké.Trenéři nás nakonec za hru roje pochválili.

A moje žlutá, dostal jsem se do ofsajdu, ale protože to už bylo po předchozím varování některých našich hráčů, tak na mne rozhodčí kartu vytasil.

 

zdroj: web RC Havířov

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Reprezentaci beru jako bonus

právě se děje

soutěže

 načítám...