Reprezentace U18 na soustředění ve Francii vol.2

1.3.2009

Ve čtvrtek a pátek dopoledne jsme absolvovali tři tréninkové jednotky zaměřené na pohyb po hřišti, podporu a přípravu na zápas, který se hrál od 17,00 hod. v Le Beausset, nedaleko od Toulonu. Soupeř byl na daleko vyšší úrovni než náš středeční soupeř. Hrál agresivně, na hranici ofsajdu a velice důrazně.

Náš handicap byl v tom, že fyzio Lenka i přes noční ošetřování udržela stav nemocných hráčů na devíti, což byl nadlidský úkol. Zápas probíhal velice svižně. Soupeř se dostal do vedení 7:0 a tlačil nás. Chlapcům se podařilo tlaku odolat a naopak otočit skóre pětkami T.Galetky a V.Kubatého na 7:10, bohužel jsme nebyli úspěšní v kopech.

Tak i skončil poločas. V druhé půli hra nabrala ještě větší tempo. Skóre se měnilo na obou stranách, domácí otočili pětkou na 14:10, M.Vančura snížil TK a stejně kontrovali naši hostitelé .

Naše mužstvo vytvořilo tlak a během posledních pěti minut jsme mohli třikrát skórovat, ale bohužel jsme skončili 5 cm od brankové čáry a utkání tak skončilo 17:13. Nadprůměrný výkon podali M. Vančura, M. Kovář a P. Pořízek.

V sobotu jsme po dopoledním tréninku vyrazili směrem k domovu. Soustředění proběhlo za dobrých podmínek a jen problémy s nemocnými nám neumožňují konstatovat, že vše bylo na 100%. Trenéři zvolili nejlepším hráčem, který splnil vše včetně vystupování, přístupu k tréninku jednomyslně Michala Vančuru z Říčan.