Reprezentace se připravuje na těžké utkání v Krasnodaru

11.11.2005 Tým je oslaben o řadu klíčových hráčů i trenéry

Jan Kurka se vrací po dlouhé rekonvalescenciJan Kurka se vrací po dlouhé rekonvalescenci
Jan Kurka se vrací po dlouhé rekonvalescenci

Český tým dorazil po dvanáctihodinovém putování do ruského Krasnodaru, asi 70 km od Černého Moře. Na místním fotbalovém stadionu Dynama Krasnodar zítra ve 14 hodin (12h SEČ) nastoupí k těžkému utkání první divize Mistrovství Evropy proti výběru Ruské federace.

Za zmínku stojí, že Dynamo až do minulé středy trénoval český kouč Josef Chovanec.

Teplota v místě je 7-10°C a fouká silný vítr. Hřiště bylo podmáčené, ruští pořadatelé jej posypali pískem, aby byly podmínky regulérní.

Jan Kurka se vrací po dvou a půl letech do reprezentace

Hráč druhé řady, hájící barvy západofrancouzského týmu Bordeaux-Begles, Jan Kurka se vrací do týmu po dlouhé odmlce způsobené težkým poraněním kolene poprvé od června 2003.

Do Ruska nejeli z různých důvodů tito hráči: Souček, Rapant, Šťastný, Šuster, Weber, Voves, Žíla, Pekáček, Vondrášek, Leroch, Dosedla, Krejčí, Čamrda, Brabec, Jágr, Kolář, Žák.

Někteří nemohli kvůli úrazům a jiným nevyhnutelným povinnostem. Bezpochyby se však projevuje dlouhodobá politika ČSRU, která péči o svoje nejlepší hráče nevěnuje dostatečnou pozornost.

"Cestovka" pro funkcionáře ČSRU

S týmem cestuje pouze jeden trenér, asistent Josef Fatka. Hlavní trenér Galonnier se omluvil, nejedou ani kameraman-překladatel-trenér Eduard Krützner ml., asistent Petr Michovský, ani jiný trenér.

Celoroční přítomnost hlavního trenéra Christiana Galonniera na tréninkových jednotkách poslední neúčastí tak klesla hluboko pod 30%. To i přesto, že je vázán smlouvou s ČSRU.

O malém zájmu vedení ČSRU o národní tým vypovídá fakt, že za peníze ČSRU cestují dva funkcionáři, kteří nejsou členy realizačního týmu. Obsadili vlastní pokoje, a kustod, starající se o vybavení, s fyzioterapeutem, který masíruje, sdílejí jeden pokoj dohromady.

Vedení ČSRU nereagovalo na požadavky hráčů a realizačního týmu ohledně zajištění základního vybavení, mezi které patří třeba flipchart a projektor. Místo toho do Ruska vyslala dva funkcionáře, Liverse a Vintera.


Složení týmu

Asistent Josef Fatka jmenoval pro toto utkání kapitánem Martina Kafku.

Sestava: 1 Skall, 2 Oswald, 3 Kubálek - 4 Kurka, 5 Buryánek - 6 Hudák, 7 Madry, 8 Němeček - 9 Syrový, 10 Kafka (kap) - 11 Schlanger 12 Vokrouhlík 13 Pekárek 14 Jursík - 15 Snídal

Lavička: Smrček, Sluka, Průša, Landsinger, Beránek, Pachman, Nevický

Úplnými nováčky v týmu jsou Sluka, Smrček, Beránek a Průša, který sice s národním týmem byl v Gruzii, ale na trávník se nedostal. Premiéru v nejvyšší soutěži Mistrovství Evropy si v případě svého povolání na plochu odbudou říčanští hráči Landsinger a Pachman.


Ruský tým má co napravovat

Podle informací z ruského týmu budou v Ruské sestavě maximálně dva legionáři, hrající ve Francii. Zcela jistě budou postrádat veterána Sergeje Sergejeva.

Utkání berou Rusové nadmíru vážně, už dvakrát s českým týmem i přes pozici favorita prohráli. Tým sborné je ubytován ve stejném hotelu jako česká reprezentace a napětí je cítit ve vzduchu.

Nálada v českém celku je dobrá, ale je cítit, že chybějí lidi ze základu. Výprava se vrací ráno na letiště v Ruzyni v pondělí v 8h.

Marek Švíř a Jan Macháček 

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Reprezentace se připravuje na těžké utkání v Krasnodaru

právě se děje

soutěže

 načítám...