Reprezentace odehrála kvalitní přípravu

25.2.2006 Newbury RFC - ČR 40:15

Hřiště Newbury RFCHřiště Newbury RFC
Hřiště Newbury RFC

Čeští ragbisté se sešli v anglickém Newbury k třídennímu přípravnému srazu, kdy si vedle tréninku i zahráli s kvalitním týmem Newbury RFC, který hraje druhou nejvyšší anglickou soutěž.

Českou výpravu, která odletěla ve čtvrtek z Prahy doplnili krajánci působící ve Francii (Šuster, Voves, Němeček, Rapant) a Walesu (Indrák).

V utkání bylo vidět, že hráči spolu dlouho nehráli, a zejména nestačili na dobře hrající útok anglického týmu.

Již v 8. minutě prohrával náš výběr 14:0. Poté se vzchopil a byl lepší. Ovšem nevyužil svůj tlak, tak bylo skóre ve 35. minutě jen 14:5.

Ve druhé půli kvalitně rozhodující sudí pokutovali nejprve Buryánka a poté i anglického pilíře žlutou kartou za týmové ofsajdy.

Michal Schlanger, petrovický útočník, se zranil v desáté minutě hry a byl střídán svým klubovým kolegou Rudolfem.

Český tým měl problém s útočníky, protože pozvaný Michal Kolář se na poslední chvíli omluvil kvůli zranění.

Za zmínku stojí, že klub Newbury RFC má k dispozici šest ragbyových hřišť.