Colomiers - Limoges foto: USALColomiers - Limoges foto: USAL
Colomiers - Limoges foto: USAL
Oyonnax - Toulon foto: RCTOyonnax - Toulon foto: RCT
Oyonnax - Toulon foto: RCT

Ani pětka Martina Jágra nepomohla Toulonu k vítězství ve francouzské ProD2 nad týmem Oyonnax, kde působí od letošní sezóny Lukáš Rapant, Limoges s Robertem Vovsem vyhrála i své druhé utkání tentokrát nad Colomiers. V Anglii opět řádil kapitán reprezentace Ladislav Vondrášek, svou pětkou nastartoval Esher k dalšímu vítězství.

ANGLIE

National Division Two - 2. kolo

• Redruth - Esher (Vondrášek) 15:30

poločas 12:20

Kapitán české reprezentace Ladislav Vondrášek vstoupil do letošní sezóny na Britských ostrovech ve velkém stylu. I v druhém utkání se mu podařilo položit pětku, kterou odstartoval další vítězství svého týmu. Esher je po dvou kolech na čele tabulky. "Pětky mohli být dvě, ale tu druhou mi rozhodčí neuznal. Letos se nám daří v týmu je zdravá konkurence, v Redruthu jsme jasně dominovali rojem i útokem" prozradil po utkání Ladislav Vondrášek

FRANCIE

ProD2 - 2. kolo

• Oyonnax (Rapant) - Toulon (Jágr) 28:23

poločas 19:14
pětky 1:2
sled 3:0, 3:7, 16:7, 16:14, 19:14 - 22:14, 22:17, 25.17, 25:20, 28:20, 28:23

Domácí se svého papírově silnějšího soupeře vůbec nezalekli, a kromě úvodu hráli celé utkání ve vedení. Ve 34. minutě se prosadil v barvách Toulonu podruhé v letošní sezóně Martin Jágr a snížil pětkou na 16:14. Jeho tým však hrál hodně nedisciplinovaně a vysloužil si dvě žluté karty což narušilo celkový průběh.

Lukáš Rapant se dostal do hry v 66. minutě kdy střídal na post pilíře, v té době vrcholil tlak soupeře na obrat, který se i díky Rapantově premiéře v ProD2 Toulonu nepodařil. Martin Jágr odehrál celé utkání a ve druhém utkání položil druhou pětku, u vidíme tedy jestli se mu podaří překonat jeho šestnáct pětek z předminulé sezóny.

• Colomiers - Limoges (Šuster, Voves) 9:18

poločas 3:9

Limoges v Colomiers předvedla, že její postup do ProD2 opravdu nebyla náhoda, oba poločasy měly velmi podobný průběh, ve kterém si hosté neustále udržovali dostatečný náskok. Robert Voves nestoupil do hry až ve druhé půli, kdy střídal Crisjana Van der Westhuizena. Na Romana Šustera podle nedělního zápisu o utkání místo v sestavě nezbylo.