Ragby v přímém přenosu na ČT24

8.6.2005 Diváci kabelové televize mohli sledovat velmi zajímavý příspěvek

trenér národního týmu Jan Macháčektrenér národního týmu Jan Macháček
trenér národního týmu Jan Macháček
katipán České reprezentace Ladislav Vondrášekkatipán České reprezentace Ladislav Vondrášek
katipán České reprezentace Ladislav Vondrášek

Zpravodajský kanál České televize odvysílal ve středu 8. června od 20.30 hodin třicetiminutový rozhovor s kapitánem národního týmu Ladislavem Vondráškem a trenérem Janem Macháčkem.

Nečekaně dlouhý prostor věnovaný našemu krásnému sportu byl velmi dobře připraven.

V úvodu pohovořil L. Vondrášek  o programu národního týmu a způsobu přípravy na mezistátní utkání. Sportovní redaktor ČT Lukáš Přibyl měl připravené záběry z utkání Česká republika - Španělsko, kterými doplňoval rozhovor.

„Jsme na desátém místě v Evropě a to je pro nás velký úspěch“ zmínil kapitán a vysvětlil  jaký rozdíl mezi ragby u nás a v Anglii. Rozhovor pak směřoval ke vzniku ragby, popularitě u nás i ve světě.

Samozřejmě musela padnout zmínka o světovém poháru ze kterého opět ČT 24 pustila záběry. Redaktora zajímali pro něj exotické země jako Samoa, Tonga a Fiji . „V těchto zemích se učí děti ragbyové návyky již od čtyř let“ vysvětloval J. Macháček a doplnil „bohužel pro ně finančně silnější okolní státy jako Austrálie a Nový Zéland vykupují ty nejlepší hráče“.

Závěr rozhovoru směřoval ke stavu našeho ragby a úrovni Extraligy. Oba hosté si svorně postěžovali na nedostatek kvalitních trenérů, kteří jsou pro vývoj ragby nejdůležitější.

 

Marek Švíř  

Ragby CZ > Ragby v přímém přenosu na ČT24