Ragby na sněhu? Proč ne! Petrovičanky přivezly zlato!

14.1.2015

Ragbistky z Petrovic si přivezly zlaté medaile z mezinárodního ragbyového turnaje na sněhu, který proběhl o uplynulém víkendu v italském městě Tarvisio. Holky ukázaly své kvality, když se bez problémů zvládly vypořádat s netradičním povrchem na hřišti a vyhrály.

Zoom gallery

V italském lyžařském středisku Tarvisio se odehrál již třetí ročník mezinárodního ragbyového turnaje na sněhu. Své zástupce měla i Česká republika, a to v podobě týmu z Petrovic, který byl posílen o Veroniku Schoříkovou z Říčan a Lucii Bohušovou ze Slovanu. Své zástupce na turnaj  vyslalo i  Slovensko  (mužský  a  veteránský tým  Belasý tobogán)  a  Rakousko.  Kromě toho, že se hrálo na sněhu, byla soutěž specifická i tím, že se hrálo pět na pět.

První  den  se  české  ragbistky  střetly  s  italskými  celky  Marmotte  a  Bernacense,  které  bez větších obtíží porazily (6:1, resp. 12:0) a postoupily do semifinále. V něm narazily na domácí tým Tarvisio, nejtěžšího soupeře. Nezalekly se ho však a přehrály ho 4:1. 

Ve  finále  na Petrovičanky čekal  další italský tým Fognalio.  I  navzdory  vypjatému zápasu a sněhové bouři se holkám podařilo vícekrát skórovat a protihráčky porazit 6:1. 

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena kapitánka týmu Petrovic, Lucie Svobodová.

 

PR.Konektor

Ragby CZ > Ragby na sněhu? Proč ne! Petrovičanky přivezly zlato!