Ragbisty čeká náročný program

10.10.2002 Informace z tiskové konference ...

V Praze se konala tisková konference, z které jsme převzali zprávu uvednou v ČTK.

Čeští ragbisté sehrají pět zápasů A-skupiny mistrovství Evropy v lednu a únoru příštího roku. Jejich soupeři budou postupně Rumunsko, Rusko, Portugalsko, Gruzie a Španělsko. Soutěž je dvoukolová, odvety se hrají v roce 2004. Ligová soutěž proto začala později než obvykle. "Přesto s tím budeme mít veliké problémy, protože v únoru a březnu budou u nás nezpůsobilé hrací plochy a navíc musíme reprezentaci zajistit odpovídající přípravu. Uvažujeme, že domácí střetnutí budeme hrát na některém z vyhřívaných trávníků, zatím však jednáme kde," řekl místopředseda České ragbyové unie Milan Rázga, který zdůraznil, že v nejnovějším světovém žebříčku ragbistů je ČR na devatenáctém místě.

Již na začátku listopadu české hráče do 18 let čeká finálová skupina mistrovství Evropy. V Říčanech se 1. listopadu se střetnou s Moldavskem a v případě vítězství se utkají o dva dny později s vítězem duelu Belgie - Lotyšsko. Jen nejlepší tým postoupí na světový šampionát hráčů do 19 let, která se uskuteční v dubnu 2003 v Paříži.

Povodně v Praze zcela zničily areál Slavie Praha a obnova hřiště v Praze-Tróji bude velice nákladná. Slavii pomohly Sparta, Praga, hokejisté Slavie a další subjekty, významný finanční příspěvek by měl přijít z Anglie, kde se 24. listopadu v Gloucesteru střetne český reprezentační celek s výběrem bývalých hráčů anglické ligy. Tento zápas bude následovat po ligovém utkání domácího celku s Leedsem a na konto Slavie půjde část výtěžku ze vstupného.

Program českých ragbistů ve skupině ME

15. února: Česko - Rumunsko

22. února: Česko - Rusko

8. března: Portugalsko - Česko

22. března: Česko - Gruzie

29. března: Španělsko - Česko

Tiskové besedy se zúčastnili v novinářských barvách například nestor rozhlasové reportáže Karel Malina, redaktor ČTK a bývalý ragbista Jiří Cícha, nestor ragbyového zpravodajství Milan Bělohlávek a další. Články z této akce vyšly jen v Hospodářských novinách 10.10.2002 a v Právu rovněž 10.10.2002. Na webu vyšla informace na IDNESu 9.10.2002, z něhož jsme převzali text, který jste si před chvíli přečetli.

Poslední aktualizace 12.10.2002 11.00 hodin

Klíčová slova: ME A skupina

Zroj: ČTK

Edituje Petr Skála

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Ragbisty čeká náročný program

právě se děje

soutěže

 načítám...