Ragbisté TJ Praga jsou mistry České republiky

3.6.2002 Rozhodčí Štěpán Čekal ukončili utkání o bronzové medaile

PRAHA – Poprvé od roku 1999 se o mistrovském titulu v ragby rozhodlo již ve druhém finálovém utkání. Ragbisté TJ Praga porazili i napodruhé své rivaly borce Tatry Smíchov tentokrát rozdílem třídy o 23 bodů.

Utkání začalo svižně. V páté minutě proměnila Tatra trestný kop, ale dvě minuty poté hráč Pragy Milan Panuš po přihrávce od Žáka položil první pětku utkání a Tatra ztrácela dva body. Domácí hráči se ještě jednou a naposled ujali vedení trestným kopem, na který odpověděl opět Panuš další položenou pětkou. Na každé straně proměněný kop završil poločasovou bilanci. Po změně stran se vydařil parádní kousek Fišerovi , ale pragovácký náskok po jeho pětce snížila Tatra stejným počínáním svého útočníka Šampalíka. Pak se do tatrováckého brankoviště prokličkoval Kudrna hrající na hrotu útoku Pragy, ale krátce na to Jágr druhou pětkou domácích hráčů opět snížil na rozdíl pouhých šesti bodů. Dramatický průběh dál už finále play off nemělo. V krátkém sledu za sebou další pětky přidali do té doby již úspěšní hráči Kudrna a Fišer. Když Šampalík už jen snížil třetí pětkou Tatry, předvedl se nejúspěšnější hráč extraligy Miroslav Fuchs. K poslední pětce utkání připojil ještě kop po pětce. Tak se titul dostal po deseti letech opět do Prahy Vysočan do rukou po sobotě již patnáctinásobných mistrů republiky.

Pavlovi Šťastnému trenérovi Pragy se citelně ulevilo. „Byla to perná sezóna, která se nám podařila skvěle zakončit.Loni nám titul unikl o vlásek, letos jsme nic nechali náhodě a dotáhli náš cíl až ke krásnému výsledku. Jsme mistry,“ svěřil se trenér vítězů. Kouč Tatry neobvyklý počet položených pětek ve finále vysvětlil. „Otevřeli jsme hru, pokládali jsme pětky, ale dělali jsme ještě více hrubých chyb. Druhé místo je lepší než loňské třetí, ale titul to není,“ litoval prohry trenér Tatry.

PRAHA (1.6.2002): Tatra Smíchov – TJ Praga 30:53 (9:15)

Body: Šampalík 25, Jágr 5 – Fuchs 23, Panuš 10, Kudrna 10, Fišer 10 * Rozhodoval Tůma * Pětky 3:7.

BRNO (1.6.2002): Brno – Sparta 13:19 (8:5) nedohráno

Sedm minut před koncem utkání o bronzové medalie sparťanský rojník Jan Zachariáš po obdržené žluté kartě zranil rozhodčího Čekala, který zápas ukončil. Utkání skončilo kontumační vítězstvím Brna 15:0 a tím Moravené vyrovnali sérii utkání 1:1.

Body: Janoušek 7, Hošek 5, Páv 5, Vokrouhlík 2 – Vlk Bř. 5, Barták 5, Atchinson 3 * Pětky 3:2 * Rozhodoval Čekal.