Ragbisté Slavie Praha oslavili jubileum 75 let svého klubu

1.7.2002 První zápas baráže Slavia Praha - Havířov 23:15

Původní reportáž Petra Skály

Praha – Ragbisté pražské Slavie spojili oslavy klubových pětasedmdesátin s důležitým utkáním o postup do extraligy. První z celkových dvou zápasů baráže s Havířovem Pražané vyhráli rozdílem 8 bodů. „Jedeme do Havířova s náskokem, který by měl stačit k postupu. Pokud nebudeme dělat hrubé chyby, tak to mělo vyjít, “ věří si trenér vítězného týmu první ligy Milan Mrtýnek. „Havířov je doma velmi silný a nebudeme to mít vůbec lehké,“ podotýká střelec týmu Jan Fojtík. „Vůbec se mi hra Slavie nelíbila. Nedokázali využít ani polovinu ze všech svých příležitostí,“ kritizoval domácí hráče legendární ragbista a slavista Zdeněk Barchánek, držitel obdivuhodného rekordu – devatenáct let hrál za československou reprezentaci. „Všechno se rozhodne u nás již tento pátek, kdy se hraje odveta,“ nahlásil nám trenér Havířova Radomír Klóda.

Po utkání o účast v extralize nastoupili na plac dvě generace - otcové a synové.

Na k tomu účelu vyhotoveném upomínkovém diplomu jsme si přečetli v jmenném seznamu více než dvacet ragbyových rodin.

Všichni hráči však nenastoupili. Synkové bránili otcům v bodování, ale marně. Mladíci prohráli rozdílem dvou položených pětek. „Nejstarší hráč? Asi já,“ přiznal se po utkání dvaašedesátiletý předseda klubu Milán Rázga. „Máme docela úspěšné žáky a sázíme na mládež. Tým mužů by neměl mít problémy s doplňováním mladých hráčů. Proto věřím, že se nám postup mezi elitu podaří, “ svěřil se první muž v červenobílém ragbyovém klubu Milan Rázga.

Slavia Praha – Havířov 23:15 (10:12)

Body: Chalupa 10, Fojtík 8, Kolář 5 – Šlosárek, Kusý a Pavlásek po 5. Rozhodoval Tůma. Pětky 3:2. Po odvetě 5.7.2002 v Havířově, kdyby Havířov vyhrál stejným rozdílem jako v Praze Slavia, pak by o postupu rozhodl vyšší celkový počet položených pětek, případně by se ještě zápas prodloužil.

Petr Skála

Ragby CZ > Zprávy > Češi v zahraničí > Ragbisté Slavie Praha oslavili jubileum 75 let svého klubu

právě se děje

soutěže

 načítám...