Ragbisté Říčan jsou mistry!

12.6.2004 O víkendu pokračovala KB Extraliga

Extraligový titul si po dnešní výhře ve Vyškově zajistil tým Říčan, když domácí po suverénním výkonu porazil 36:12. V boji o třetí příčku tým Tatry, sužovaný celou jarní sezónu velkým počtem zraněných hráčů, nedokázal s mladým a nezkušeným mužstvem ani na podruhé porazit Pragu a medaili tak přenechal svému městskému rivalovi. Brno pokračuje ve své vítězné šňůře, když si tentokráte poradilo v derby s Bystrcí. Utkání Sparty s Havířovem se hraje v neděli od 15h.

Finále KB Extraligy: Vyškov - Říčany 12:36, na zápasy 0:2

Samá pozitiva zasílal na adresu svého mužstva Petr Michovský. Říčany pod jeho vedením získaly mistrovský titul! “Zápas měl zcela jednoznačný vývoj, po celé utkání jsme měli územní převahu a ve 22. minutě druhého poločasu jsme vedli 29:0. Je to zasloužené vítězství. Hráči plnili do puntíku naše pokyny a vyplatilo se,” radoval se po vítězném střetnutí kouč Říčan. “Nechci nikoho vyzdvihovat nad ostatní, protože dnes jsme měli 22 dobrých hráčů, kteří hráli kolektivně. Mile mě překvapil Bláha, který z pozice rváčka obešel 4 protihráče a sólo přes půl hřiště zakončil pětkou,” řekl pochvalně.

Body:

Říčany:
P:
Nevický, Masopust, Kučera, Bláha, Hynek
KP: Nevický 2, Fojtík 2
TK: Nevický

Vyškov:
P:
Smetana, Skřek
KPP: Procházka

Rozhodčí: Bednařík - Kršák, Breburda

Říčany: Jiří Skall ,Martin Denko, Víťa Masopust (Kubálek Jan), Štěpán Obr, Miroslav Bureš (Josef Bláha), Antonín Prcúch (Petr Holý), Karel Kučera, Martin Javůrek, Jan Fojtík (Patrik Paťha), Jiří Švejda, Martin Pekárek, Pavel Čamrda, Michal Hynek (Roman Kodera), Martin Pachman, Tomáš Nevický
Trenér Petr Michovský.


O 3. místo: Praga-Tatra 41:15, na zápasy 2:0

“Nelíbil se mi výkon mužstva, soupeř nás přehrával hlavně v útoku,”  řekl zachmuřeně kouč Tatry Josef Fatka. Hlavní příčiny neúspěchu v boji o bronzovou příčku viděl v nezkušenosti a nevyhranosti svých svěřenců. “Velkou úlohu také sehrála psychická připravenost a zkušenosti, které se nám bohužel nedostávaly,”  poznamenal kouč.

Nejlepší: Tatra: Jágr, Novosad, Praga: Syrový, Čížek a Mirek.
Rozhodčí Šustek:  3


KB Extraliga: Skupina o udržení: Bystrc – Brno 15:25

“Nic moc,” tak zhodnotil herní projev Brna jeho trenér Jiří Šťastný. “Bylo to nervózní, nehráli jsme dobře. Prosadit jsme se dokázali až ve druhém poločase. Jsem nespokojen s hrou roje, která nenaplnila mé očekávání. Bystrc hrál obětavě. Cítil šanci, ale nám se podařilo prodloužit naši vítěznou sérii, kterou nechceme porušit ani v příštím utkání na Spartě.” zhodnotil vývoj zápasu kouč.

Za poznámku stojí výkon 17-tiletého Jana Kiebera, který se opět prosadil a vybojoval si stálé místo v základní sestavě Brna.

Nejlepší: Brno: bratři Vlkové, Kieber, Bystrc: Maňas, Opravil.


KB Extraliga: Skupina o udržení: Sparta - Havířov 36:28 (10:14)

Už v první minutě se  Sparta ujala vedení, ale pak ukázal svou sílu Havířov a o poločase se šlo do kabin za stavu 14:10 pro hosty. "Do druhé půle jsme vystřídali pár hráčů a udělali nějaké změny, což se pozitivně projevilo na hře," řekl kouč Sparty Václav Horáček. Havířov dokázal utkání ještě zdramatizovat, když minutu před koncem regulérní hrací doby snížil na 29:28. Avšak v nastaveném čase Sparťané dokázali ještě zabodovat a pojistit si tak výhru. "Největší problémy nám dělal roj soupeře. Rozhodčí pískal slušně," poznamenal trenér.

Nejlepší: Sparta: Jursík, Janoušek, Albrecht


Finále KB Extraligy:

  • Vyškov – Říčany 12:36 (0:12)

O třetí místo:

  • Praga – Tatra 41:15

Sestupová skupina:

  • Bystrc – Brno 15:25
  • Sparta - Havířov 36:28

Dohrávka 1. ligy:

  • Slavia - Zlín 31:11

Jan Cícha

Ragby CZ > Soutěže > Extraliga > Ragbisté Říčan jsou mistry!

právě se děje

soutěže

 načítám...