Ragbisté hrají s Francouzi z Provence

10.10.2002 Hraje se evropský šampionát ragbyových regionů

Trochu v pozadí dění zůstala zpráva, že ragbisté České republiky se probojovali do třetího kola evropské soutěže regiónů.

V prvním kole v Bruselu porazili hráči Česka Belgii 31:15. Ve druhém kole nehráli, neboť šli dál bez boje. Rumunský soupeř totiž chtěl přesunout zápas na jiný než předem určený termín a řídící orgán soutěže FIRA – AER to ovšem neumožnil. Výběrem českých ragbistů ve třetím kole soupeř zdatný, zkušený a loňským ročníkem regionů ošlehaný tým – výběr francouzského regiónu z Provence. Eduard Krützner, který dokonale zná francouzské ragby, sám přiznal, že sobotní soupeř českých ragbistů to myslí se soutěží vážně. Francouzi se dlouho připravovali na své úvodní utkání a přivedla je k tomu také skutečnost, že Česko bude hrát A skupinu ME. „Výběr hráčů ze země galského kohouta patří se vybíral z desítek klubových týmů podle přísných pravidel. Třebaže mezi hráči nesmí být podle regulí soutěže žádný ragbista s profesionální smlouvou, neznamená to, že by soupeř byl slabý. Naopak celek soupeře tvoří hráči, kteří jsou kandidáty profesionální smlouvy nebo ji už nemají, ale řadu let předtím patřili mezi hvězdy. Ti v soupeřově týmu jsou zařazeny pro své zkušenosti,“ upřesnil složení francouzského týmu Krützner.

„ Tým českých ragbistů naopak bude sestaven jen z hráčů, kteří hrají českou extraligu. Bude to pro nás velká zkušenost. Soutěž regiónu totiž hrajeme poprvé a líbí se nám tato myšlenka. Reprezentanti Česka ji berou s největší odpovědností. Musíme si však uvědomit, že tým ČR bude oslabený o naše klíčové hráče působící v zahraničí. Nebude rozhodně tím týmem, který dokázal úspěšně vzdorovat nedávno třeba Rusům, kteří ještě stále mohou postoupit na MS 2003, “ řekl trenér Česka Jiří Šťastný.

Česká Republika – Provence se hraje v sobotu 12.10.2002 od 15.hodin na hřišti Tatry pod Strahovem.

Rozhodčími budou Wieslaw Piotrowicz (Polsko) , Denis Lecouffe (Francie) , Tomáš Tůma (Česká republika).

Edituje :Petr Skála

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Ragbisté hrají s Francouzi z Provence

právě se děje

soutěže

 načítám...