Ragbisté Havířova v Anglii

15.12.2002

Juniorské ragbyové mužstvo Havířova doplněné o několik hráčů Ostravy sehrálo dva přípravné zápasy u svého družebního mužstva Harlow v Londýně.

Součástí pobytu byl také miniturnaj ragbyových veteránů. Vedoucí zájezdu Radek Kloda po návratu řekl: "Jeli jsme na zkušenou do kolébky ragby. Kluci měli možnost si zahrát přímo tam, kde vzniklo. Zápasy brali hostitelé velmi prestižně, takže výsledky byly celkem očekávané. Každopádně je to zkušenost, která spoustě našich mladých hráčů dá možná nový impuls. Servis a zázemí ragbyových klubů v Anglii jsou srovnatelné snad jen s naší první fotbalovou ligou." První zápas junioři prohráli s týmem přímo z města Rugby 5: 55 a pak podlehli 5: 68 Harlow.

Turnaj ragbyových veteránů o sedmi hráčích byl zpestřením zájezdu, kdy mezi čtyřmi týmy o celkovém vítězství Havířovských rozhodl počet položených pětek. Tu rozhodující položil Radek Fric. "Obrana se trochu rozestoupila, tak jsem tam vletěl a ukázal jim, že i u nás jsou v , ragbyovém důchodu' důrazní rojníci," řekl s úsměvem autor vítězných bodů. (pl)

Zdroj: Moravskoslezský deník - 23.11.2002

Edituje Petr Skála

Ragby CZ > Ragbisté Havířova v Anglii