Ragbisté Česka pojedou do Francie

19.1.2003 Česko - Rumunsko se hraje již 15.2.2003 od 13.30 hodin

Na týdenní soustředění do francouzského Narbounne odcestují v pátek 25.ledna 2003 čeští ragbisté. Ve zdejším sportovním středisku , kde rovněž budou ubytovaní, budou mít k dispozici posilovnu, tělocvičnu, ragbyové hřiště s veškerým vybavením a také tu sehrají dvě přípravná utkání.

“Jedno utkání bude s výběrem zdejšího regionu a druhé s výběrem města. V Narbonne je ragby velmi populární a od přípravy si hodně slibuji. Uvidíme trénovat i hráče místního klubu, který hraje na čelných místech francouzské nejvyšší soutěže. Budou nám však chybět hráči, kteří působí ve Španělsku ragbista roku Martin Kafka a Karel Pekáček, kde se nyní hraje soutěž. Zraněný je bohužel skvělý křídelní útočník Martin Jágr. Do Narbonne jedeme autobusem a ve Francii působící hráči se k nám připojí až na místě,” plánuje trenér Česka Jiří Šťastný. Po návratu už do zahájení A skupiny ME už moc dnů nezbývá a tak jen tři dny před 15. únorem se národní tým ragbistů opět sejde v Praze. Třetí únorovou sobotu se totiž hraje úvodní zápas Česko – Rumunsko. “Rumuni jsou mistry Evropy. Hned na úvod nás tedy čeká nejsilnější soupeř skupiny. Budeme hrát proti účastníkovi MS 2003, které se hraje v Austrálii. To bude opravdu těžký zápas,” podotýká Jiří Šťastný.

Sestava reprezentačního kolektivu, který cestuje do Francie: Šuster Roman, Skall Jiří, Šťastný Pavel, Koláček Roman, Marek Martin, Oswald Jan, Rapant Lukáš, Žíla Jan, Panuš Milan, Voves Robert, Javůrek, Pekáček Martin, Kučera Karel, Macháček Jan, Buryánek Jiří, Syrový Pavel, Ripczik Tomáš, Fojtík Jan, Štourač Petr, Fišer Josef, Čamrda Pavel, Rohlík Jan, Žák Zdeněk, Šampalík Karel, Krejčí Tomáš, Brabec Antonín, Pekárek Martin, Rýgl Roman * Trenér Šťastný Jiří.

Edituje Petr Skála

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Ragbisté Česka pojedou do Francie

právě se děje

soutěže

 načítám...