První prezentační dny projektu Sport bez předsudků

28.4.2009 SBP v roce 2009

První prezentační dny projektu Sport bez předsudků

Dne 16. 4. 2009 se odehrál první trénink ragby na hřišti TJ Sokola Mariánských Hor v Ostravě v rámci projektu SBP. Do tréninku se zapojilo 15 ZŠ z Ostravy, 3 ZŠ z Havířova a 1 ZŠ z Karviné.

Celkem se prezentačního dne zúčastnilo 342 dětí, které měly opět možnost poznat nový sport. Děti, které nebyly na tréninku poprvé, si mohly vyzkoušet nová zdokonalovací cvičení a porovnat rozvoj svých ragbyových dovedností oproti loňskému roku. Základní školy obdržely, jak je již pravidlem na prvním tréninku, dva nové ragbyové míče pro trénink ragby na své základní škole.

V úplném závěru byly děti odměněny malou drobností a pozváním na další akce projektu.

Druhý trénink ragby se uskutečnil dne 22. 4. 2009 v Jablonci nad Nisou, kde nám město poskytlo bezplatný pronájem krásného atletického stadionu Střelnice. Do Jablonce se sjelo 5 ZŠ z Liberce, 3 ZŠ z Jablonce n. Nisou, 2 ZŠ z České Lípy, 1 ZŠ z Lomnice n. Popelkou a 1 ZŠ ze Studence. Dohromady si vyzkoušelo ragby 277 dětí.

Pro letošek nám přálo počasí a nemuseli jsme odklízet sníh ze hřiště, jak jsme byli v posledních letech zvyklí. Pedagogický sbor se slunil na tribuně a po očku sledoval dění na hřišti. Děti se snažily a s nadšením se seznamovaly s dalšími úskalími ragby. Vše proběhlo v poklidném duchu a stejně tak, jako v Ostravě, si základní školy odvážely ragbyové míče pro trénink a děti obdržely, v úplném závěru tréninku, malý dárek.

Poslední z prvních prezentačních dní byl trénink ragby a softballu v Praze dne 23. 4. 2009. Celkem se zúčastnilo 17 základních škol z městských částí Praha 1, 5, 6, 13, 14, 17. Do ragby se zapojilo dohromady 249 dětí a softball absolvovalo 65 dětí.

Ragby probíhalo klasicky na hřišti RC Tatra Smíchov a softball nedaleko na softballovém hřišti CD Praha ve strahovském kopci nad Klamovkou. Počasí nám připravilo pravé ragbyové klima, ale nadšené děti se i s nepřízní počasí lehce vyrovnaly.

Při ragby se děti opět měly možnost přiučit novým fíglům a vyzkoušet si po roce své ragbyové dovednosti. Softball je v letošním roce novinkou a poměrně překvapivě o něj děti mají veliký zájem. S organizací softballu nám pomáhali dobrovolníci ze softballového klubu Storms Řepy a prezentaci svého sportu zvládli na jedničku. Také základní školy v Praze byly obdarovány dvěma ragbyovými míči pro vlastní trénink. Děti opouštěly tréninkový den s úsměvem na rtech a s malým dárečkem v ruce.

První akce byly velmi vydařené a my už se těšíme na další setkání.

Tým SBP.

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Přiložit
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu png, jpg, gif
Vložte URL adresu videa (YouTube, Facebook, ...)
Maximální velikost 300 KB, podporované přílohy ve formátu doc, odt, xsl, ods, pdf

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
Ragby CZ > Zprávy > Sport bez předsudků > První prezentační dny projektu Sport bez předsudků

právě se děje

soutěže

 načítám...