První liga: Olomouc potrápila Pragu

21.10.2006 První liga – 5. kolo

Zlín - IuridicaZlín - Iuridica
Zlín - Iuridica

Tento víkend se odehrálo kompletní páté kolo první ligy Olomouc prohrála po dobrém výkonu s favorizovanou Pragou, Přelouč v domácím prostředí nestačila na Bystrc, Zlín porazil vysoko tým Iuridiky a Mariánské Hory zvítězili v Ostravě nad rezervou Slavie týmen Nosorožců.

• Olomouc - Praga 8:22 (3:15)

V Olomouci se hraje favoritům špatně a přesvědčila se o tom i Praga. Domácí se po nevýrazné první půli zakousli do favorizovaného soupeře a získali územní převahu. Té však nedokázali po několika slibných akcích využít, Praga si v samotné závěru pojistila vítězství pětkou z protiútoku.

"Dnes jsme odehráli celkem slušné utkání, ale stále to ještě není ono. Nedokážeme využít chyb soupeře. V posledních dvaceti minutách kdy se podle mě lámal chleba, to jsme za stavu 8:15 nedonesli dvě pětky, bohužel ještě nejsme tak vyspělí aby v koncovce" řekl po utkání trenér Olomouce Pavel Lištván

• Přelouč - Bystrc 7:37

Brno splnilo v Přelouči roli favorita a zaslouženě si odváží tři body

• Mariánské Hory - Nosorožci 26:7

Ostrava si byla vědoma, že případné zaváhání s rezervou Slavie by pro ní bylo citelnou ztrátou. Během utkání vycházeli domácí ze zajištěné obrany, která byla slušně organizována, svému soupeři nasázeli čtyři pětky a s přehledem vyhráli. Nosorožcům se podařilo položit pouze jednou pětku a to na vítězství stačit nemohlo.

• Zlín - Iuridica 48:0 (10:0)

Zlínu trvalo poměrně dlouho než ukázal proti poslednímu týmu tabulky svou sílu. Akademici se snažili především hrát rojem ale to na silný domácí tým nemohlo platit. Po změně stran se prosadil především útok Zlína, který zařídil téměř všechny body.