První kemp ragbyové akademie Yvese Perrota je za námi

23.7.2013 Ragbyový kemp Yvese Perota

Osmdesát mladých ragbistů ve věku od 9 do 18 let se přes týden bavilo sportem v Uherském Brodě, na vůbec prvním kempu nově vytvořené Ragbyové akademie, kterou vede známý francouzský ragbyový trenér a pedagog Yves Perrot. Bezprostřední ohlasy jsou jen pozitivní.

Zoom gallery

Zahájení kempu předcházela spousta hodin práce a úsilí nás všech. Dnes již můžeme konstatovat, že se nám všem povedlo něco, na co budeme rádi dlouho vzpomínat a myslíme si, že podobně nadšené byly i děti.

sam_3181.jpg

Během kempu bylo vše dobrovolné, s cílem podpořit vlastní motivaci. Od snídaně do večerky se hráči sami rozhodovali, co jim budou dělat. Požadovali jsme po nich pouze soustředění a nasazení v okamžiku, kdy se pro některou činnost rozhodli. Tento přístup překonal naše očekávání a díky němu se Kemp podařil a nám všem se již dnes po něm trošku stýská.

Zoom gallery

Hráči během týdne zvládli 12 týmových tréninků, zaměřených na hledání prostoru, obranu, atletickou i kondiční přípravu, boj jeden na jednoho, hru v oblasti rucku, dovednosti specialistů, kopání. Většinu z toho prostřednictvím her a zábavy. Vyslechli si krátké přednášky od osobností českého ragby. Vedle toho byli často u bazénu, hráli plážový volejbal. Jídlo bylo nutričně připravené sportovnímu životnímu stylu.

Vedle programu pro mládež se konaly kurzy pro trenéry. Zúčastnilo se jich 33 trenérů, kteří se vzdělávali k získání a obnovení svých licencí. Pozorovali Yvese Perrota a Andyho Chutera při vedení tréninků, rozbírali vysokou kvalitu jejich tréninků a následně sami zkoušeli trénovat mladé hráče. Na jejich adresu Yves Perrot pochvalně poznamenal: “Pravda není tady v místnosti. Pravda je na hřišti!”

V rámci kempu se nám podařilo dohodnout zajímavý program pro nastávající celý rok včetně několika zahraničních zájezdů a utkání, o kterých Vás budeme později podrobně informovat.

Na pár drobnostech budeme muset ještě zapracovat, ale celkově převažovaly pozitiva, od společného příjezdu spoji českých drah, i když se některé vytratily z jízdního řádu, až po volnočasové aktivity našich animátorů a animátorek.

sam_3380.jpg

Osobně tímto děkuji celému realizačnímu týmu, bez jehož nasazení a pozitivního přístupu by se nám nepodařilo tuto akci zabezpečit. Pracovní kolektiv Letního kempu pracoval v tomto složení:

  • Yves Perrot (F), hlavní trenér
  • Andy Chuter (VB), Jan Macháček, Vladimír Havel, Karel Berounský, Robert Šimák, Martin Kafka, trenéři, školitelé a asistenti
  • Vojtěch Havel, štáb ČT4, hosté.
  • Petra Kubíková, Simona Gronesová, zdravotní služba
  • Martin Čtvrtníček, Katrin Geröová, Hynek Ševčík, animátoři
  • Karel Ševčík, manažer a trenér

Zoom gallery

Speciální dík patří Vojtovi Havlovi, současnému hráči francouzského týmu Arras za fantastický přístup ke klukům, za vedení tréninků, ukázkovou skromnost a pozitivního ducha.

Zoom gallery

Další velký dík putuje personálu sportovního areálu a penzionu Na Lapači v Uherském Brodě, jmenovitě  Josefu Hamšíkovi a Monice Cosiové, dále všem obyvatelům Uherského Brodu, kteří nám vycházeli vstříc, jak jen mohli.

Doufáme, že naše další akce budou ve stejném duchu a náš cíl, pomáhat českému ragby, se bude naplňovat den ode dne radostněji.

sam_3328.jpg

Děkuji a již se nemohu dočkat na příště

Váš

Karel Ševčík

 

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Reprezentace mládeže > První kemp ragbyové akademie Yvese Perrota je za námi

načítám...