Proti Ukrajině s Kafkou a Jágrem

4.11.2005 Reprezentace se v Oděse připravuje na zítřejší utkání ME

Český tým musí vylepšit svůj kredit po utkání s WaratahsČeský tým musí vylepšit svůj kredit po utkání s Waratahs
Český tým musí vylepšit svůj kredit po utkání s Waratahs

Zítra ve 13 hodin místního času (12:00 SEČ) nastoupí český národní tým do šestého utkání dvojročníku Mistrovství Evropy, proti domácímu týmu Ukrajiny. Pokud vyhraje, bude mít téměř jistotu setrvání v nejvyšší divizi až do sezóny 2007-08.

Reprezentanti absolvovali již dva tréninky v Praze, ve středu a ve čtvrtek večer.

Doprovod

Česká výprava, vedená prezidentem unie Eduardem Krütznerem starším, dorazila do ukrajinské Oděsy těsně před tréninkem na místním ragbyovém stadionu.

Do výpravy se nevešel druhý asistent trenéra, Petr Michovský, ani kameraman Eduard Krützner mladšího, kterého si francouzský trenér vyžádal coby překladatele. (Původně jsme uvedli, že byl součástí výpravy, za omyl se omlouváme).

Sestava

Složení českého týmu je trochu překvapivé. Trenér Galonnier vyřadil dlouholetého reprezentanta Antonína Brabce, a doma také nechal další, prokazatelně ve formě hrající, útočníky Jana Rudolfa a Tomáše Nevického.

Nevysvětleným počinem je neúčast zkušených rojníků Patrika Lerocha (Havířov), Martina Pekáčka (Zlín - Sparta), Pavla Indráka a zejména Jana Kurky, který hraje ve francouzském Bordeaux.

Druhořadník Robert Voves, hrající ve francouzském Limoges, chybí, jelikož má trest za kartu ze soutěže. (opraveno 6.11.:)  Další druhořadník Josef Weber je zraněný.

Mlynář Lukáš Rapant (Saint Nazaire) se omluvil z pracovních důvodů. Roman Šuster (Limoges) je zraněný.

Mlýnová spojka Vítězslav Dosedla nemůže trénovat, kvůli zdravotním problémům. Je v Oděse a předpokládá se, že bude zítra schopný hry.

ČSRU neváhala uvolnit mimořádné prostředky na letenku pro Martina Kafku z Japonska.

Velikou posilou je účast Martina Jágra, který hraje nejvyšší francouzskou ligu. Bohužel bude v Moskvě příští týden chybět. Chybět bude i kapitán Vondrášek, trenér Galonnier a pravděpodobně další.

Oděsa

Počasí v Oděse je příjemné, teplota se pohybuje od +5 do +7°C, vlhko, hřiště je měkké. Hezký ragbyový stadion je přímo ve středu města, vzdálen asi pět  minut chůze od hotelu Černé Moře, kde je český tým ubytován a asi 1.5 kilometru od moře.

Nováčci v sestavě

Premiéru v této soutěži si odbydou Hudák, Kolář, Smetana a pokud se dostanou na trávník, tak i Snídal a Zachariáš.


Sestava českého týmu:

  • Souček, Oswald, Šťastný - Mádry, Němeček - Hudák, Žíla, Vondrášek (kapitán) - Syrový, Kafka - Jágr, Kolář, Vokrouhlík, Smetana - Rohlík
  • Střídající: Skall, Zachariáš, Kubálek, Buryánek, Jursík, Dosedla, Snídal

Doprovod:

  • Eduard Krützner, zástupce ČSRU
  • Eduard Krützner ml., kameraman
  • Christian Galonnier, hlavní trenér
  • Josef Fatka, asistent trenéra
  • Václav Dvořák, fyzioterapeut
  • Marek Švíř, kustod

###

Jan Macháček

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Proti Ukrajině s Kafkou a Jágrem

právě se děje

soutěže

 načítám...