Proti Belgii s Jágrem

29.3.2010 ME Divize 2A

V sobotu 3. dubna odehraje český národní tým své úvodní utkání jarní části ME Divize 2A. Jejich soupeřem bude v pražském Edenu reprezentace Belgie, se kterou Češi na podzim remizovali 15:15. Hlavní trenér Martin Kafka nominoval pro toto utkání 28 hráčů mezi kterými je i Martin Jágr.

Jágr je však jediným krajánkem z ProD2, který se utkání zůčastní. Již dlouho dopředu se omluvili díky klubovým povinnostem rojníci Šuster, Rapant, Šťastný, Voves a Němeček. Naopak do sestavy se vrátili uzdravený Michal Schlanger, rojníci Jan Kurka a Karel Opravil.

Před týdenní přípravou prozradil hravní trenér Martin Kafka své cíle. "S Belgií jsme poslední zápas v Bruselu hráli nerozhodně 15-15. Očekávám tedy velmi vyrovnaný zápas. Zatímco v 1. poločase jsme měli více ze hry a prakticky zaznamenali všechny body, ve druhé půli se role otočily.

Belgie se snažila zrychlit hru, hrála do externích kanálů a měla i více ze hry v silném prostoru. Na slabém prostoru byli Belgičané, jakožto elévové francouzkého ragby, relativně silní jak v útoku i v obraně. My jsme byli schopni vyvinout tlak na soupeře zahráváním standardních situací přímo a rychle.

Z výše zmíněných důvodů a proto, že budeme disponovat velmi silnými a rychlými křídly a zadákem, bude strategie založená na zahrávání standardních situací rychle a přímo, zaměstnávat jejich 3.řadu a tím neumožnit obraně její flexibilitu a zárověň vytvářet prostor pro naše křídelní hráče včetně zadáka, aby mohli zaútočit do obrany bez své původní dynamiky.

Tento způsob hry by měl vytvářet situace, kdy útočníci soupeře budou na silném prostoru a my budeme moci útočit do rojníků pohybující se na prostoru slabém." řekl Kafka