ProD2: Oyonnax to myslí s postupem do Top 14 vážně

21.1.2013 Jak si vedou čeští krajánci

Lukáš Rapant a Miroslav Němeček zažívají skvělou sezónu, jejich Oyonnax stále vévodí druhé nejvyšší soutěži ve Francii ProD2. Hráči Oyonnax prohráli v této sezóně pouze jediné utkání a vedou tabulku s šestnáctibodovým náskokem.

Oba čeští krajánci se objevili v osmnáctém kole opět v základní sestavě proti sedmému Tarbes. Domácí Oyonnax absolutně nezvládli úvod utkání, po třiceti minutách byl stav utkání 0:15.

Oyonnax však domácí utkání a nejen v této sezóně neprohrává. Skvělá práce roje s Rapantem a Nemečkem, byla ve druhé půli klíčem k otočení nepříznivého stavu na 21:18.

Další důležité vítězství na kontě týmu českých krajánků upevnilo vedení před Aurillacem, ve kterém působí další český krajánek Roman Šuster, který se ještě stále rehabilituje z nepříjemného zranění.

Do konce základní části zbývá ještě dvanáct kol. Vítěz základní části postupuje přímo do TOP 14, o druhé postupové místo hrají týmy na 2-5. místě systémem play-off.