Proč se těšit na letošní sezónu Super 15?

12.2.2015

Zima si letos dala na čas, ale po rozpačitých měsících prosinci a lednu je se začátkem února tady. Na jižní polokouli je však, jak dobře víme, roční období přesně opačně. A tak se po tamní letní přestávce tento pátek (13.2.) opět roztočí kola stále nejprestižnější ligové soutěže v kódu Rugby Union – Super Rugby. A vsaďte poslední peníz na to, že tahle jízda bude divoká. 

Pojďme se nyní ve stručnosti podívat na hlavní důvody, proč stojí za to letošní sezonu Super 15, jak se v současné době soutěž spíše nazývá, sledovat. 

Zoom gallery

1. Poslední ročník v současném formátu 

Nadcházející ročník Super XV bude posledním, který se koná v současném formátu, tedy s patnácti týmy (5 z Austrálie, 5 z Jižní Afriky a 5 z Nového Zélandu). Tento model již nějaký ten pátek funguje, avšak letos si ho, jak již bylo řečeno, užijeme naposledy.

Od sezony 2016 přibude trojice nových týmu: 1 z Jižní Afriky, 1 z Japonska a 1 z Argentiny. Na to, jak nový model bude fungovat si musíme rok počkat, otazníků je hned několik a proto si letošní sezonu vychutnejme plnými doušky.

2. Loučení legend 

Daniel Carter, Ma´a Nonu, Conrad Smith, Victor Matfield a dost možná i sám Richie McCaw. To jsou ragbyové ikony, to jsou legendy svého sportu. Čas se zastavit nedá a tak letošní sezona Super XV bude jejich poslední. Po jejím konci si většina z nich užije závěr bohaté kariéry na severní polokouli, hlavně v bohatých francouzských klubech. Kdo by se nechtěl loučit ve velkém stylu ziskem titulu? 

3. Návrat velkých jmen 

Jak všichni víme, nadcházející sezona bude zakončena RWC v kolébce tohoto úžasného sportu – Anglii. Tato skutečnost přivedla zpět do Super XV velká jména, mezi kterými vyčnívají hlavně dvě: Novozélanďan Sonny Bill Williams vracející se do týmu Waikato Chiefs po úspěšné misi v Australském Rugby league a Australan Nick 'The Honey Badger' Cummins, jež si vloni odskočil do Japonska a nyní se těší na návrat do Western Force. 

Nejen oni se tak chtějí v ligové sezóně ukázat a bojovat o místo v konečných nominacích do Anglie.

Jak jsme si ukázali, máme se letos v Super XV opravdu na co těšit. Časový posun a začátky zápasů v ranních a dopoledních hodinách středoevropského času by neměly být důvodem, proč se o ragby na jižní polokouli nezajímat. Tím spíše, že jde velmi často o sobotní, případně nedělní rána.

Dost bylo řečí – dámy a pánové pojďme si to užít. Poprvé již následující víkend. Krásné sportovní zážitky nám všem. 

Rozpis letošních utkání:

Ondřej Bulíček, ragby.cz

2015super_rugby.jpg

Ragby CZ > Zprávy > Zprávy ze zahraničí > Proč se těšit na letošní sezónu Super 15?

právě se děje

soutěže

 načítám...