Příprava na svátek českého ragby vrcholí

6.10.2005 Tisková konference k exhibičnímu utkání ČR- Waratahs

kapitáni L. Vondrášek a S. Barnekapitáni L. Vondrášek a S. Barne
kapitáni L. Vondrášek a S. Barne
zástupci českého soupeřezástupci českého soupeře
zástupci českého soupeře
kapitán Tahs Shaune Barne
kapitán Tahs Shaune Barne
trenér Ch. Galonnier při tréninku v Říčanech
trenér Ch. Galonnier při tréninku v Říčanech

V čtvrtek v odpoledních hodinách proběhla v Retro café na Praze 2 tisková konference k exhibičnímu utkání Česká republika – NSW Waratahs, které se zúčastnilo více než tři desítky zástupců internetových, tištěných a obrazových médií.

Hlavními účastníky této konference byli:

  • Milan Razga – organizátor
  • Eduard Krützner – prezident ČSRU
  • Ladislav Vondrášek – kapitán ČR
  • Ewen McKenzie – trenér Waratahs
  • Shaune Barne – kapitán Waratahs
  • Ben Robinson – manažer Waratahs

Po celou dobu vedla zajímavou diskuzi velmi dobře moderátorka televize Prima, která toho sice o ragby moc nevěděla přesto svou roli zvládla.

„Čeká nás utkání se soupeřem, který pochází ze země dvojnásobných mistrů světa. Přesto věřím, že se Australanům v utkání dokážeme v určitých fázích hry vyrovnat“ vysvětlil kapitán české reprezentace L. Vondrášek.

„Do České republiky jsme se rozhodli přijet proto, že vaše reprezentace hraje již tři roky druhou nejvyšší soutěž v Evropě a také jsme chtěli poznat střední a východní Evropu“ prozradil manažer Waratahs B. Robinson.

„O českém ragby toho moc nevíme, my jsme pouze klub a sobotu budeme hrát proti vaší reprezentaci. Cítíme zdravý respekt, očekáváme velmi silný roj“  řekl kapitán Waratahs S. Barne, který patří mezi tři reprezentanty Austrálie, kteří do Prahy přijeli.

„Náš tým má 30 hráčů z toho je 14 profesionálů a 16 amatérů. Za dva měsíce budeme vidět, který z amatérů se bude moci zařadit do profesionálního týmu. Celé turné bereme jako jednu velkou přípravu na novou sezónu Super 14“ doplnil trenér Tahs E. McKenzie.

Hned po tiskové konferenci se několik účastníků přesunulo do Říčan, kde od 17.00 probíhal úvodní trénink české reprezentace. Po úvodní půl hodině si obnovili zranění T. Krejčí (koleno) a Jiří Skall (kotník), nad startem obou hráčů tedy visí nečekaně otazník.

Zítra se mohou příznivci ragby těšit na velmi lákavý trénink našeho soupeře od 10.00 hodin na Atletickém stadionu v Edenu. Český národní tým se naposledy před utkáním sejde v 17.00 hodin na Tatře Smíchov.

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Příprava na svátek českého ragby vrcholí

právě se děje

soutěže

 načítám...