Příprava na Rumunsko vrcholí

14.3.2007 ME Divize A

Příprava na Rumunsko vrcholí
Roman Šuster USA při náročném tréninku roje
Roman Šuster USA při náročném tréninku roje
Vítězlav Dosedla a Milan Jiman
Vítězlav Dosedla a Milan Jiman
Pavel Indrák při tréniku na beranu

V sobotu 17. března 2007 vstoupí Český národní tým do třetího dvouletého cyklu ME Divize A. Úvodní utkání odehrají čeští reprezentanti na stadionu Josefa Kohouta v Říčanech od 14:00 hodin se silným Rumunskem. Hlavní trenér Levan Mgeladze musel hned zpočátku svého působení improvizovat z nominací, neboť se mu omluvilo celkem osm hráčů užšího výběru.

Patrně největší ztrátou pro tým je neúčast kapitána Ladislava Vondráška, kterého nepustili na utkání neodkladné pracovní povinnosti, druhá citelná ztráta je zranění Lukáše Rapanta, který podstoupil na konci února operaci krční páteře.

V útoku budou chybět nejen dva krajánci, zraněný Jan Rohlík a klubem svázaný Martin Jágr, ale i Martin Pekárek z Říčan, který podstoupil na počátku roku operaci kolena.

„Vím, že nemáme právě ideální hráče k dispozici, přesto si myslím, pokud dáme do utkání vše můžeme s Rumuny odehrát slušný zápas“ řekl po středečním tréninku Mgeladze.“22 hráčů na utkání oznámíme až po posledních dvou trénincích. Vzhledem k tomu, že v týmu je hodně nových tváří nechávám toto rozhodnutí až na pátek“

„V této sezóně vše soustředíme na květen kdy nás čeká souboj s Portugalskem a Španělskem, v alespoň v jednom z těchto utkání chceme uspět“ pokračuje gruzínský lodivod „V týmu se pomalu mění atmosféra, pro hráče musí být čest nosit národní dres a bojovat za svou zem. Po první měsíci si myslím, že jdeme správným směrem“


Vzájemná utkání obou soupeřů v ME Divize A

  • Česká republika – Rumunsko 5:42 červen 2003
  • Rumunsko – Česká republika 55:11 únor 2004
  • Česká republika – Rumunsko 14:38 listopad 2004
  • Rumunsko – Česká republika 50:3 březen 2006

Širší nominace České republiky

Roj

jménoklubstarty
Skall JiříSparta Praha
58
Šuster RomanUSA Limoges - FRA
18
Indrák PavelPwllheli - WAL4
Benda JanSparta Praha
1
Oswald JanTatra Smíchov
27
Zachriáš JanSparta Praha
25
Voves Robert
USA Limoges - FRA
16
Němeček Miroslav
RC Říčany
15
Madry VlastimiRC Praga
7
Leroch Patrik
RC Havířov
6
Hudák Martin
JIMI Vyškov
6
Chalupa Vítek Slavia Praha novaček
Duda Martin
RC Havířov
novaček
Dlouhý Martin
Slavia Praha
novaček
Menšík Martin
Dragon Brno
novaček

Spojky

jménoklub
starty
Syrový PavelRC Praga
32
Dosedla VítězslavDragon Brno
8
Jirman MilanSlavia Praha
novaček

Útok

jménoklub
starty
Brabec AntonínTatra Smíchov
42
Tomčík JaroslavRC Havířov
7
Vokrouhlík PavelSparta Praha
6
Snídal MartinJIMI Vyškov
6
Krejčí TomášDragon Brno
14
Schlanger MichalRK Petrovice
8
Okleštěk PetrSparta Praha
2
Jirman Michal
Slavia Praha
novaček
Honner LukášTatra Smíchov
novaček
Rudolf JanRK Petrovice
1
Kodera Roman
RC Říčany
novaček

Nominace Rumunska: 15. Iulian Dumitras (Pau - FRA) – 14. Catalin Fercu (Arad), 13. Catalin Dascalu (Steaua), 12. Dan Vlad (Steaua), 11. Gabriel Brezoianu (Metro Racing - FRA) – 10. Danut Dumbrava (Steaua), 9. Vali Calafateanu (Dinamo) – 7. Cosmin Ratiu (Dinamo), 8. Ovidiu Tonita (Perpignan - FRA), 6. Costica Mersoiu (Dinamo) – 5. Petre Cristian (Brive - FRA), 4. Sorin Socol (c) (Agen - FRA) – 3. Silviu Florea (Beziers - FRA), 2. Marius Tincu (Perpignan - FRA), 1. Cezar Popescu (Agen - FRA).
lavička: 16. Ion Paulica (Steaua), 17. Nicolae Nere (Steaua), 18. Valentin Ursache (Arad), 19. Alex Tudori (Dinamo), 20. Ciprian Caplescu (Dinamo), 21. Csaba Gal (U Cluj), 22. Florin Vlaicu (Steaua)

 

 

 

Marek Švíř

Ragby CZ > Soutěže > Reprezentace ČR > Příprava na Rumunsko vrcholí

právě se děje

soutěže

 



načítám...