Prezentace ragby na základní škole Plzeňská

24.10.2008

Prezentace ragby na základní škole Plzeňská

Prezentace ragby na základní škole Plzeňská

Ve středu 8. října 2008 jsme se vydali prezentovat ragby na ZŠ Plzeňskou.

Po telefonickém rozhovoru s paní zástupkyní, kde jsme se dozvěděli, že prostory v tělocvičně jsou velmi stísněné a že počet žáků na celém první stupni je okolo 80, jsme se rozhodli udělat prezentaci tentokrát pro celý první stupeň.

Po příjezdu do školy a prozkoumání tělocvičny, která měla asi 10x10 m, se nás trochu zmocnily obavy o samotný průběh.

V osm hodin přišlo 70 dětí, na kterých bylo již od začátku vidět, že se na dnešek opravdu těšily. Po úvodní části prezentace, která byla opět zaměřena na video, jsme se s paní učitelkami dohodli, že já si odvedu třeťáky, čtvrťáky a páťáky na pěkné prostorné venkovní hřiště a Honza zůstane v tělocvičně s prvňáčky a druháky.

S takhle malými dětmi jsme se soustředili především na to, aby si osahaly šišatý balón, naučily se s ním házet.

Venku prezentace pokračovala podle obvyklého scénáře. Dětem se předvedla technika nahrávky, vysvětlila se základní pravidla a přistoupilo se rovnou k samotné hře. Na dětech byl viděl obrovský zápal pro hru, nadšení, že si mohou zkusit nějaký nový sport.

Po ukončení prezentace přišly paní učitelky s prosbou o opakování tréninku. Prezentace se jim líbila a prý dlouho neviděly děti tak veselé a zabrané do nějaké činnosti.

Domluvili jsme se, že pro děti připravíme speciální trénink.


Moc jim budu držet palce, ať to děti baví, ať vydrží u tohoto krásného sportu a pokud budou mít stále tolik elánu, ať se přijdou podívat na trénink


Martin Bezouška

Ragby CZ > Zprávy > Sport bez předsudků > Prezentace ragby na základní škole Plzeňská

právě se děje

soutěže

 načítám...