Prezentace ragby na Základní škole Mohylová

21.10.2008

Prezentace ragby na Základní škole Mohylová

Dne 29.9.2008 proběhla prezentace ragby tentokrát na Základní škole Mohylová. Při dohodě mě paní zástupkyně varovala, že ZŠ Mohylová je malá škola a že prostory v tělocvičně jsou opravdu stísněné, ale v případě zájmu můžeme využít jejich venkovní hřiště. Doufal jsem proto, že se počasí vydaří a že bude teplo a děti si prezentaci užijí.

Pro mě bylo velmi specifické již to, že se prezentace konala v odpoledních hodinách, a to od 14:00 do 15:30. Zatím pokaždé jsme prezentovali v ranních hodinách. V pondělí 29.9. jsem byl ale pozván do škoní družiny. Trochu jsem se obával o počet dětí a o jejich schopnost vnímat něco tak nového i v odpoledních hodinách, ale postupem času se ukázalo, že paní zástupkyně zvolila tuto hodinu velmi dobře.

Prezentace se zúčastnilo 30 dětí ze třetí a čtvrté třídy, které do jednoho hltaly každé moje slovo a velmi netrpělivě vyčkávaly dobu, kdy si budou samy moct šišatý balón osahat. Prezentace se skládala opět z promítání videa a praktické části. Tu, vzhledem k počasí, bylo možno provést na místním hřišti.

Musím přiznat, že takový zápal pro hru jsem od dětí nečekal. Velmi rychle se naučily nahrávat, pochopily základní cíl ragby a věřím, že si pondělní odpoledne užily.

 

Martin Bezouška

Ragby CZ > Zprávy > Sport bez předsudků > Prezentace ragby na Základní škole Mohylová

právě se děje

soutěže

 načítám...