Prezentace ragby na Základní škole Drtinova

21.10.2008

Prezentace ragby na Základní škole Drtinova

Dne 3.10.2008 jsme prezentovali ragby na Základní škole Drtinova. Od této školy jsme hodně očekávali. Pravidelně se účastní Školní ligy ragby, kterou pořádá RC Tatra Smíchov, a navíc s velmi dobrými výsledky.

Prezentace začala jako obvykle. Dětem jsme pustili video, kde jim byla vysvětlena pravidla ragby, představili se zde hráči světové třídy, nejlepší týmy klubové úrovně i špičkové národní týmy.

Děti video pečlivě sledovaly a po jeho ukončení jsme je rozdělili do týmů, aby si hru hned vyzkoušely. Samozřejmě jim byla vysvětlena přihrávka a základní pravidla.

Bohužel, nebyl dostatek času na prezentaci v obvyklé délce, neboť zazvonilo a děti se musely odebrat k dalšímu vyučování. Třeťáci, kterých v tu dobu bylo 70, byli velmi zklamaní, ale paní učitelky byly nekompromisní. Tato situace zaskočila velmi i nás, ale proti rozhodnutí paní zástupkyně se nedalo nic dělat. Počkali jsme proto, až přijdou čtvrťáci a pokusili se prezentaci, která trvá 90 minut, vtěsnat do 45.

70 čtvrťáků přišlo se zvoněním do tělocvičny a jejich paní učitelky už je musely krotit. Jelikož jsme museli zkrátit čas prezentace, část zaměřená na video trvala pouze 10 minut. Poté jsme dětem vysvětlili nahrávku a doufali jsme, že si stihnou zahrát. V tento okamžik však narazila kosa na kámen. Děti nešlo nijak uklidnit. Rozhodnutí pustit je ke hře, by mělo určitě následek pouze zranění, a tak jsme prezentaci raději ukončili s drobným předstihem. Na paních učitelkách bylo vidět velké zklamání z vystupování jejich svěřenců. Jim samotným se ragby moc líbilo a těšily se, až si ho děti samy vyzkouší. Nedalo se ovšem nic dělat a samy uznaly, že hra by byl přílišný hazard se zdravím dětí.

 

Martin Bezouška

Ragby CZ > Zprávy > Sport bez předsudků > Prezentace ragby na Základní škole Drtinova

právě se děje

soutěže

 načítám...