Prezentace na základní škole Brána Jazyků

28.11.2008

V pátek 21. listopadu přišla na program prezentace ragby na základní škole Brána Jazyků. Jelikož je to velká škola, tak jsem se dohodl s paní zástupkyní, že uděláme dvě prezentace hned po sobě. Nejprve pro třeťáky a potom pro čtvrťáky. Dohromady v tento den na ZŠ Brána Jazyků vidělo ragby 170 dětí. Některé úplně poprvé, některé se s tímto krásným sportem již setkaly a dokonce jedno z nich již ragby u nás v klubu i hraje.

Tělocvična na místní základní škole nepatří k největším, a tak jsem musel trochu upravit program oproti běžnému scénáři. Nejprve přišlo na řadu video. To, jak už jsem poznal na ZŠ Podbělohorské, má velký vliv na děti. Jednak se seznámí s tímto pro ně úplně novým sportem a také pak při samotné hře trochu vědí, o co jde.

Po videu ale nepřišla hra ragby, jak tomu zatím dosud bývalo. Protože dětí bylo opravdu hodně, hráli jsme společně různé hry. Od všelijakých štafet s přádáváním, přihráváním a pokládáním míče, až po velmi oblíbenou hru na babu.

Co bylo velmi příjemné, a to se mi při prezentaci ještě nestalo, že děti samy zapojily svoje učitele do hry a ti se s radostí přidali.

I při takto velkém počtu dětí se podařilo, aby se každý seznámil se šišatým balónem a aby si udělal sám obrázek o ragby. Jsem si jist, že většinu dětí ragby velmi zaujalo. Jejich zážitek ještě umocnilo to, když dostaly ragbyového průvodce a na poslední stránce viděly svého školníka Honzu Oswalda v reprezentačním dresu. 90% dětí ho hned poznalo. No jo, Tazi, ještě jsi je nestačil ani poznat a už jsi jejich hrdinaJ

 

Ještě na závěr bych chtěl zmínit jeden úspěch. Prezentace neměla velký ohlas pouze u dětí, ale také u jejich učitelů a paní zástupkyně. Již máme dohodnuté datum tréninku, který bude opět jednou měsíčně, stejně tak, jako je tomu na ZŠ Plzeňská. ZŠ Brána Jazyků obdržela balóny a učitelé budou s dětmi trénovat i o hodinách TV. Jsme dohodnutí, že v březnu se zapojí i do turnajů školní ligy a jelikož na prezentaci bylo přítomno 170 dětí, tak by paní zástupkyně chtěla vyslat tři družstva do boje o medaile.

 

Martin Bezouška

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > Školní liga > Prezentace na základní škole Brána Jazyků

právě se děje

soutěže

 načítám...