Překvapení v Olomouci

20.10.2003 Víkendové zápasy první ligy vašima očima

TJ Sokol Mariánské Hory - RC Slavia Praha
[Dalibor Čech - Ostrava] Ostravští nedokázali využít výhodu domácího prostředí a za stavu 12: 10 ve druhém poločase nezúročili výhodu desetiminutové přesilovky,kdy za napomínání žlutou kartou měli převahu hráče v poli.Byla to naopak Slávie, kde neudržitelný Fojtík rozhodl pětkou o vítězství Pražanů, které v závěru pojistil dalším položením Mrkvička. Nejlepšími hráči domácích byli útoková spojka Selig a téměř čtyřicetiletý M. Purdek hrající ve druhé řadě.K Slávistickým oporám patřil Fojtík.

[Vlasta Bažant - Slavia] Skóre otevřeli domácí již ve 4' trestným kopem. Pak jsme je kopy zatlačili do obrany a vytěžili jsme rychlé vedení 3:10. Poté začali hrát naši hráči nezodpovědně a dovolili jsme domácím snížit trestnými kopy na rozdíl jediného bodu na 9:10. Po přestávce byl v 6' vyloučen Marek Hora na 10 min a z následného kopu se domácí dokonce dostali do vedení. Pak jsme vystřídali Ondru Svobodu Milošem Horou, který si vyměnil místo s Jardou Žílou. Vrátili jsme se k úspěšné taktice z první čtvrthodiny, zatlačili jsme soupeře na jeho vlastní polovinu a po individuální akci Honzy Fojtíka po mlýnu jsme znovu obrátili skóre v náš prospěch. Vyčerpaný soupeř se už nezmohl na zvrat a po tresném kopu jsme zvýšili naše vedení na rozdíl 8-mi bodů. V samém závěru se ještě prosadil po akci celého roje Tomáš Mrkvička.

Olomouc - Petrovice 22:6

[Bambück] RC Jano šík Lokomotiva Olomouc opět sebrala body favorizovaným Petrovicím. Již ve třetí minutě to bylo 8:0, když nejdříve Ševčík v 1.min utkání bodoval dropgoalem a za chvíli nato po akci roje šel míč na vyčištěný útok a pro Čecháka nebyl problém skorovat. Kvapil nastřelil tyč z prave strany od autu.Hosté zapnuli a jejich útoky byly velmi nebezpečné, končily však těsně před brankovištěm domácích Jánošíků. Olomouc velmi dobře organizovanou a tvrdou obranou dlouho odolávala a hosté korigovali pouze z Tk.

Poločas 11 - 6.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva s tím, že chtějí vyhrát. Petrovice měly více ze hry, ale veterán Ševčík hru rozkopal a hosté začali dělat chyby. Nejprve Kvapil proměnil Tk (14:6), poté vazač Kučera si vzal na polovině hřiště po mlýnu míč, protáhl se po pravé straně, nahrál Ševčíkovi, ten uvolnil centra Ziegelheima, jež položil druhou pětku zápasu (19:6).

Těsně před koncem, kdy hosté otevřeli hru a sympaticky stále hráli rukama, tak chybovali a z Tk opět skoroval Kvapil na konečných 22:6. Domácí letos doma neprohráli ani jedno utkání a opět si mohli vítězně zazpívat Song o hoších z Holomóca.

Oba týmy předváděly pěkné rugby, které se asi 100 divákům velice líbilo.

Skvěle rozhodoval Bednařík s Danielem a Placou na čarách.

Nejlepší hráči : Oloomouc - Kučera, bří Ziegelheimové, Muller, Davil England, Kvapil & co.