Prahu navštívil Jason Leonard, hvězda světového rugby

2.10.2004 V Praze se konal 9. ročník The Capitals cup

Jason Leonard (uprostřed)Jason Leonard (uprostřed)
Jason Leonard (uprostřed)

V sobotu 2. října se v Edenu na atletickém stadiónu konal další ročník poháru Capital Cup, který naposledy hostila Praha v roce 1999. Jako čestný host byl pozván mistr světa, anglický rojník Jason Leonard, který má na svém kontě nejvíce startů za národní tým na světě. Během své patnáctileté reprezentační kariéry odehrál za svou zem 115 utkání.

Turnaje se zúčastnilo šest evropských týmů: Prague Barbariens, Baltics Refuges, Moscow Dragons, Budapest Exiles, Warsaw Frogs a Vienna Celtics. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech a utkání se hrála 2*15 minut. Organizátoři M. O´Brien a M. Robertson odvedli dobrou práci, ikdyž jim moc nepřálo počasí. Deset utkání odpískala trojice českých  rozhodčích Heřman, Tůma a Brt. Všechny týmy byly složeny výhradně z anglických a francouzských hráčů, kteří pracují mimo svou vlast a rugby je pro ně jedna velká zábava.

První ročník Capitals cupu se hrál v roce 1996 v Praze. Od té doby se na našem území hrály tři ročníky včetně letošního . O pořadatelství dalších ročníků podělila města Budapešť, Vídeň, Moskva a v loňském roce i Riga. Nejúspěšnějším týmem posledních osmi ročnících byly Prague Barbariens, kterým se podařilo vyhrát tento turnaj třikrát. Na tyto úspěchy navázaly i letos, kdy se jim podařilo porazit ve finále velmi silný tým z Moskvy 7:3.

Večer se konala recepce v KD Eden, kdy měli možnost všichni hráči a funkcionáři týmů pohovořit nejen mezi sebou, ale i J.Leonardem, kterému se v naší vlasti moc líbilo.

Marek Švíř

Ragby CZ > Prahu navštívil Jason Leonard, hvězda světového rugby