Praga vstoupila úspěšně do Středoevropského poháru

16.11.2002 TJ Praga - Esztergon Vitezek RC (Maďarsko) 33:5

Ragbisté TJ Praga zahájili boje o Středoevropský pohár. Mrkněte se na podrobnosti přímo z Chrášťan, kam s ohledem na stav pragováckého hřiště bylo přemístěno dějiště pohárového utkání.

CHRÁŠŤANY (16.11.2002): TJ Praga - Esztergon Vitezek RC 33:5 (26:0)

Třetí ročník Středoevropského poháru zahájili ragbisté TJ Praga úspěšně výhrou nad mistrem Maďarska o 28 bodů. Domácí oslabeni o nemocné hráče Fuchse, Kudrnu a Fišera nedali soupeři šanci uhrát slušný výsledek. Po nezdárných kopech Pavla Syrového se kopání na branku ujal Zdeněk Žák. Na hřišti vysokoškoláků v Chrášťanech, kde tento křídelní útočník vyrůstal a kde se také utkání hrálo, Žák zářil. "Středoevropský pohár, který podporuje mezinárodní federace FIRA - AER, je mezinárodní významnou soutěží. Po odehrání utkání v základní skupině se vítězové obou skupin utkají dvoukolově o celkového vítěze poháru," vysvětluje princip soutěže český zástupce ve FIRA Eduard Krützner.

Nutno dodat, že české mistrovské týmy zatím v Poháru dosáhli cenných úspěchů. Brno hrálo ve finále, které prohrálo se Splitem. Říčany jsou posledními držiteli Poháru. Vyhrály ve finále nad Lublaní. Pragu na jaře čeká rakouský mistr RC Vídeň a pokud skupinu vyhraje, pak ještě dvě utkání s vítězem druhé skupiny, kterou hrají mistři Chorvatska, Bosny a Hercegoviny a Slovinska.

"Bylo to pěkné utkání v tréninkové tempu. Česká ragbyová unie však nezajistila svého delegovaného rozhodčího a tak jsme se se soupeřem dohodli, že první půli bude pískat český rozhodčí a druhou maďarský," podotkl po utkání trenér Pragy Pavel Šťastný.

Body: Jung (2P)10, Voves (2P)10, Žák (4KP)8, Krützner Eduard jun. (P)5 - Sujogán (P)5 * Pětky 5:1 * Rozhodoval Čekal (Česko) Esterhazy (Maďarsko).

Poslední aktualizace 17.11.2002v 8.00 hodin

Edituje Petr Skála

Ragby CZ > Praga vstoupila úspěšně do Středoevropského poháru