Praga vede celostátní přebor juniorů

16.5.2005 CPJ - 7. kolo

Havířov - Vyškov 12:28 

poločas 7:14
pětky 2:4
diváků 30
rozhodčí Kršák – Kozubík, Vyoral

Havířov
P: Trestná pětka , Oubrecht
KPP: O.Kloda  2

Vyškov
P: Kutil 3, Doležal 
KPP: Klíč
ŽK:  Kutil - úder pěstí ve skrumáži 


Na podzim ve Vyškově utrpěli havířovští junioři v juniorské lize debakl 5:89, ale kdeže loňské sněhy jsou ... Dnes byli Vyškovu vyrovnaným soupeřem podstatnou část utkání. Rozhodlo, že Vyškov má mnohem vyrovnanější a sehranější kádr, který mnoho chyb nedělá.

To podstatné, čím hráči Vyškova oplývají a co havířovským schází, je přímočarost, důraz a rychlost. Jen někteří z havířovských hráčů se soupeři vyrovnali a to bylo na lepší výsledek málo. Vyškovští prokazovali svou herní vyspělost a vyzrálost hlavně ve schopnosti udržet míč ve hře, kontrolovat dění na hřišti a pronikat slabšími místy domácí obrany. Tak už v 5.min. prorazil bezesporu nejlepší vyškovský hráč Kutil podél mlýna, který rozhodčí Kršák nařídil po předchozí neuznané pětce Vyškova.

V 10.min předvedli vyškovští mladíci akci, za kterou by se nemusel stydět leckterý extraligový tým – akce začala mlýnem, pokračovala sérií průniků, otevřených mlýnů a dalších kombinací na levou stranu hřiště, kontinuálně ji Vyškovští přenesli napravo a po devíti herních fázích už Doležal u pravé autové lajny neměl proti sobě obránce.

Nakonec Doležal položil přímo pod branku, slalomem v brankovišti prošel mezi dezorientovanými havířovskými obránci od autové lajny. Akce Havířova byly zřetelně pomalejší, méně důrazné a roztažené do šířky. Přesto havířovští několikrát zahrozili, ve 20.min ještě Martinovi Čmielovi únik s překopem nevyšel, ale pro Havířovské to byl signál k zvýšení důrazu, na to hosté odpověděli dost nečistou hrou ve skrumážích, mnohdy se záměrně dopouštěli zalehávání a držení míče, ale rozhodčí Kršák tyto přestupky moc netrestal.

Vyrovnání hry v poli přineslo Havířovu efekt ve 30.min. v podobě trestné pětky za sražení Jaroslava Jurky bez míče v bodové situaci při dobíhání míče, který si šikovně poslal překopem přes vyškovskou obranu do brankoviště.

Druhý poločas začal Havířov chybou při výkopu, hosté se po mlýnu hned soustředili na hluboký průnik a Kutil ve 2.min. položil podobně jak v první půli po mlýnu. Kuriózní situace nastala v 6.minutě – hosté se dopustili předhozu, domácí dostali výhodu, ale míč v otevřeném mlýnu na čáře 10 m. ztratili, neztratili však orientaci a ihned hráče s míčem napadli a vyrazili mu míč z rukou.

Následoval čtyřicetimetrový dribling až do brankoviště, kde Dalibor Oubrecht míč přiklepl na 12:21. Havířovští pak měli ještě několik šancí, směrovali míče na rychlé křídlo Martina Čmiela. Ten se pokaždé dokázal zbavit svého strážce a získat dvacet třicet metrů, ale obvykle bez podpory vlastních spoluhráčů, kdyby ji měl, musely padnout nejméně dvě pětky.

Při jednom z průniků a kopu k následování soupeř Martina zabrzdil podražením a stačil míč v brankovišti přiklepnout, rozhodčí ovšem vůbec podražení nezaregistroval. V závěru hosté získali dalších 7 bodů zdarma, při útočné akci se havířovští útočníci v obraně rozestoupili a vytvořili Kutilovi koridor k poslední pětce.Oleg Kubala, trenér Havířova: „Naši hoši nemají potřebný přehled, Vyškov byl rychlejší, měl rychlejší start do akcí, zatím co naši byli znatelně pomalejší a nerozhodnější v obraně. Vyhořela nám prostě obrana.“
Milan Wognitsch, trenér Vyškova: „První co mne napadá, když mám zápas zhodnotit, je tragický výkon rozhodčího. Já jsem spokojený s výsledkem, nějací hráči nám pro zranění chybí a po výhře Havířova nad Slavií jsme měli trošku obavy. Bylo to pěkné bojovné utkání, ale ještě jednou musím říct znova – tragický výkon hlavního rozhodčího. Nemůžu k tomu říct nic jiného, protože když je čtyřikrát za sebou odvázaný vazač a při mlýnu hledí našemu vazačovi do očí, a my máme balón pod naším mlýnem, tak se ptám, kde měl oči rozhodčí!“

Havířov
Macháček, Mohler, Košárek – Wantulok, Juřica (Závodný) – Benčík, Böhm, Lištvan – O.Kloda, Šmolka – M.Čmiel, Németh, Jurka, Oubrecht - Juriš
Vyškov
Riegl, Kovář, Šostý – Labudík (Jaroš), Monček (Mazal) – Fiala, Vašek, Kutil – Klíč, Vincze – Kašpar, Zbořil, Hroza, Doležal – Štefánek

 

Slavia Praha - TJ Praga     5:29
poločas 5:19   Tabulka CPJ po nekompletním 7.kole 

PořadíTýmZVRPS+S-BodyS+/-
1Praga76012854919+236
2Vyškov75112044318+161
3Slavia840411813016+12
4Dragon631214111013+31
5Tatra7106512779-226
6Havířov7106562318-175


  web RC Havířov

Ragby CZ > Zprávy > Mládež > U19 - Junioři > Praga vede celostátní přebor juniorů